Domácí

Celníci na Břeclavsku našli v kamionu čtyři migranty. Seděli mezi sloupky

Celníci na Břeclavsku našli v kamionu čtyři migranty. Seděli mezi sloupky
Zdroj: celnisprava.cz

Čtyři migranty našli v pátek ráno jihomoravští celníci v nákladním prostoru bulharského kamionu na Břeclavsku. Muži byli ukrytí mezi dřevěnými sloupky, které byly určené pro německé vinice. S největší pravděpodobností šlo o Afghánce.

Jihomoravští celníci kontrovali v pátek ráno kamiony na odstavném parkovišti bývalého hraničního přechodu na dálnici D2 nedaleko Lanžhota na Břeclavsku. "Řidič bulharského kamionu je upozornil, že při kontrole plachty a uzávěru návěsu zaslechl podezřelé zvuky,“ řekla mluvčí celníků Lada Temňáková.


Celníci při kontrole zjistili, že kromě dřevěných sloupků, které měl kamion převážet z Bulharska do Německa, sedí uvnitř čtyři muži. Kvůli bezpečnosti je podrobili osobní prohlídce.

Související obsah


"Dotyční u sebe žádné doklady totožnosti neměli, vlastnili jen kartičku uprchlického tábora v Rumunsku,“ doplnila Temňáková.


Podle mluvčí šlo s největší pravděpodobností o Afghánce. Celníci přivolali policejní hlídku a zadržené uprchlíky jim předali k dalšímu šetření.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Píše se na Deník.cz