Krimi

Nemohoucí ženě chytla od cigarety postel. Snažila se odplazit, zachránili ji hasiči

Nemohoucí ženě chytla od cigarety postel. Snažila se odplazit, zachránili ji hasiči
Zdroj: HZS Středočeského kraje

O tom, jak lehce a rychle může vyhořet dům, se v neděli odpoledne přesvědčila důchodkyně v Hořovicích na Berounsku, když jí od zapálené cigarety chytlo povlečení postele. Nemohoucí žena se snažila odplazit, zachránila ji dcera a hasiči, škoda je milión korun.

Hořet začalo v půl čtvrté odpoledne v rodinném domku v jižní části města.

Nepohyblivá starší žena si zapálila cigaretu, od které začalo hořet povlečení postele. Požár se rychle šířil, naštěstí byli ve vedlejší místnosti příbuzní, kteří přišli na návštěvu. Nebylo však v jejich silách oheň uhasit.

“Dcera seniorky alespoň rozbila okno ve snaze zajistit přístup čerstvého vzduchu do domu. Přitom se pořezala a nadýchala zplodin. Důchodkyně mezitím slezla z postele a snažila se odplazit do vedlejší místnosti,“ popsal dramatické chvíle mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

První z hasičů přijeli naštěstí za šest minut. Do domu museli v dýchacích přístrojích a starou paní zvedli ze země a vynesli ven.

“Zde jí do příjezdu posádky zdravotnické záchranné služby poskytli kyslíkovou terapii a při zhoršení zdravotního stavu zahájili nepřímou srdeční masáž,“ uvedl mluvčí. Hasič vyškolený k pomoci při zvládání traumat pak uklidňoval šokovanou rodinu.

Související obsah

Dvě profesionální a dvě dobrovolné jednotky hasičů bojovaly s rychle se šířícími plameny desítky minut z obou stran domu. Aby velké množství vody nezpůsobilo další škody, nasadili na půdu hasící hřeby. I tak se škoda způsobená ohněm vyšplhala na milión korun. Společně se životem ženy se hasičům podařilo uchránit majetek v hodnotě čtyř miliónů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz