Domácí

Lidé nerespektují uzavření skiareálů. Na Jihlavsku se vážně zranil lyžař

Další lyžař, který nerespektoval uzavření skiareálů, skončil v nemocnici. Vážně se zranil při sjíždění sjezdovky na Jihlavsku.

I přesto, že vleky nefungují, vyráží řada lyžařů na sjezdovky. Na té jihlavské však jízda 35letého muže skončila vážným zraněním. "Lyžaře se středně těžkým poraněním v horní polovině těla jsme transportovali do jihlavské nemocnice,“ informoval mluvčí záchranářů Petr Janáček.

Úraz se stal na sjezdovce Šacberk u Jihlavy. Záchranáře zraněnému lyžaři přivolali lidé, kteří tu byli s dětmi sáňkovat a bobovat. Podobných úrazů v poslední době přibývá. Třeba po Novém roce se na Tanvaldském špičáku v Jizerských horách vážně zranil 40letý muž poté, co sjížděl uzavřenou černou sjezdovku na lopatě. Skončil v nemocnici se zraněním bederní páteře.

Související obsah

Uzavřené sjezdovky jsou poslední týdny v obležení. Na svahy vyráží davy lidí. Podle majitelů areálů se chovají nezodpovědně. "Ty lidi se tady pohybují neorganizovaně. V případě, že by ten vlek jel, tak bychom lidi dokázali udržet v mnohem bezpečnějších polohách a pozicích,“ uvedl provozovatel sjezdovky Vladimír Cháb.

Uzavřené skiareály nejsou zabezpečené tak, jako když jsou v provozu. Chybí například ochranné prvky u sloupů, které jsou na svahu.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Probační služba přestala využívat náramky

Elektronický monitoring odsouzených a obviněných v listopadu skončil. Probační služba totiž měla problémy s dodavatelem náramků firmou SuperCom. Vrátí se tedy k namátkovým kontrolám. Ministerstvo spravedlnosti je na tuto variantu připraveno. Informoval o tom mluvčí ministerstva Vladimír Řepka.

Píše se na Deník.cz