Domácí

Čtyři kamiony se srazily na D5 u Tachova. Nehoda zablokovala také D1

Hromadná nehoda čtyř kamionů zablokovala v úterý odpoledne část dálnice D5 na Tachovsku ve směru na Německo. Řidiči podle policistů nezvládli řízení a na zasněžené a kluzké silnici havarovali. Událost se obešla bez zranění. Srážka dvou kamionů zablokovala také dálnici D1 u Měřína na 136. kilometru ve směru na Prahu.

Nehoda se stala v úterý krátce po 13. hodině. "Komunikace je uzavřená na 136. až 143. kilometru z důvodu hromadné nehody ve směru na Rozvadov," řekla TN.cz policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.


Podle policistů řidič prvního kamionu nepřizpůsobil rychlost zasněžené a kluzké cestě a následně narazil do svodidla. Jen krátce poté havaroval také druhý kamion, který skončil v dopravním značení.

Související obsah

"Řidič třetího kamionu se snažil předjet jiný nákladní vůz, ale nezvládl své řízení a narazil nejen do kamionu, který předjížděl, ale také do vozu, který narazil do dopravního značení, a nakonec se zlomil do jedničky," popsala událost Jiroušková.


Nehoda se obešla bez zranění. Policisté otestovali všechny řidiče na alkohol, výsledek byl negativní. V místě události se nyní tvoří dlouhé kolony. "Řidiči musí být trpěliví a dávat na silnicích pozor,“ upozornila Jiroušková.

Podle mluvčího Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) Jana Rýdla je povrch vozovky náležitě ošetřený v rámci zimní údržby. "Odklon dopravy je na EXITu 136 u Mlýnce, “ napsal Rýdl na twitteru.

Související obsah

Dva kamiony havarovaly v úterý odpoledne také na 136. kilometru dálnice D1 u Měřína ve směru na Prahu. Také v tomto úseku se tvoří kolony. Nehoda se však obešla bez zranění.

"Oznámení jsme přijali krátce po 14. hodině. Provoz v místě je omezený pouze do jednoho jízdního pruhu," řekla TN.cz policejní mluvčí Iva Radlová.

Dálnice je průjezdná v pravém pruhu. Podle informací TV Nova dostaly oba kamiony při nehodě na kluzké vozovce smyk a skončily ve středových svodidlech. 

V místě nehody se tvoří kolony:

Zdroj: dopravniinfo.cz

Dálnici D1 zablokovala nehoda kamionu. Více se dozvíte v následující reportáži:

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz