Domácí

Muž z Brna řval v kostele a házel banánem, nezklidnil ho ani farář

Muž z Brna řval v kostele a házel banánem, nezklidnil ho ani farář
Zdroj: Profimedia

Brněnské strážníky zaměstnal 45letý muž, který z neznámých důvodů křičel při mši v kostele svatého Tomáše na Moravském náměstí. Poté, co mu domluvil farář, ze svatostánku odešel na ulici, kde ve vyřvávání pokračoval. Do svého podivného chování, za které si vysloužil noc na záchytce, zapojil i slupku od banánu.

Hlídka městské policie dorazila ke kostelu svatého Tomáše na brněnském Moravském náměstí v neděli odpoledne. Přivolali je kolemjdoucí, které měl obtěžovat dorážením a křikem.

"Strážníci ho našli očividně silně opilého na zastávce, kde kouřil cigaretu a nesrozumitelně pokřikoval. S formulováním myšlenek i s výslovností měl velké problémy, takže mu hlídka musela položit několik otázek, než z útržků pochopila, že potíže pravděpodobně vznikly už uvnitř kostela," uvedl mluvčí brněnské městské policie Jakum Ghanem.

Ministrant jim vysvětlil, že potížista hlasitě křičel během mše. Kostel opustil až poté, co se ho snažil uklidnit farář. 

Související obsah

"Na ulici ve svých hlasitých projevech pokračoval a v rozporu se zákonem kouřil na zastávce hromadné dopravy. Před strážníky také odhodil na zem slupku od banánu a ani přes opakované pobídky ji nechtěl uklidit. Navíc byl ve stavu, kdy se o sebe evidentně nedokázal postarat, a tak ho hlídka nechala převézt na záchytnou stanici," doplnil Ghanem.

Případem se zabývá správní orgán. Muži hrozí trest za neuposlechnutí výzvy úřední osoby, znečištění veřejného prostranství a kouření na místě, kde je to zakázáno.  

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz