Domácí

ČHMÚ upravil výstrahu. Stále varuje před vydatným sněžením a závějemi

Většinu území Česka pokryla sněhová nadílka a chumelit se bude i nadále. Na horách může napadnout v průběhu týdne až několik desítek centimetrů sněhu. Český hydrometeorologický ústav (ČHMŮ) v souvislosti se sněžením varuje před tvornou sněhových jazyků a závějí.

Výstrahu před silným větrem a náledím už meteorologové odvolali, stále ale platí výstraha před sněhem. Na Labské boudě v Krkonoších napadlo už 65 centimentrů sněhu a Sněžce není sněhová pokrývka o nic menší, aktuálně tam je 55 centimetrů.

Několik centimetrů sněhu leží i v nížinách. A sněžit zatím nepřestane. Místy může napadnout více než 15 centimetrů. Výstraha před novou sněhovou pokrývkou s nízkým stupněm nebezpečí platí od středeční 17. hodiny do čtvrteční 18. hodiny pro Karlovarský kraj (Karlovy Vary, Kraslice, Ostrov) a Ústecký kraj (Děčín, Chomutov, Kadaň, Litvínov, Teplice, Ústí nad Labem, Varnsdorf).

Zpadn proudn se bude postupn mnit na severozpadn a severn. Oekvme snhov pehky, veer a v noci na...

Zveejnil(a) esk hydrometeorologick stav dne ter 12. ledna 2021

Dále pak pro Liberecký kraj (Frýdlant, Jablonec nad Nisou, Jilemnice, Liberec, Nový Bor, Tanvald), Královéhradecký kraj (Dobruška, Rychnov nad Kněžnou, Trutnov, Vrchlabí), Pardubický kraj (Králíky, Žamberk), Zlínský kraj (Rožnov pod Radhoštěm, Vsetín) a Moravskoslezský kraj (Bruntál, Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Jablunkov, Rýmařov, Třinec).

Výstraha před sněhem

Zdroj: ČHMÚ

Meteorologové varují také před sněhovými jazyky. Od úterního poledne do čtvrteční 18. hodiny platí výstraha pro části Vysočiny a Středočeského, Jihočeského, Plzeňského, Karlovarského, Ústeckého, Libereckého, Královéhradeckého a Pardubického kraje.

Ta samá výstraha, ale s platností pouze do středeční 21. hodiny, platí pro Karlovarský kraj (Karlovy Vary, Ostrov), Ústecký kraj (Chomutov, Kadaň, Litvínov, Teplice, Ústí nad Labem), Liberecký kraj (Frýdlant, Jablonec nad Nisou, Jilemnice, Liberec, Semily, Tanvald, Železný Brod) a Královéhradecký kraj (Trutnov, Vrchlabí).

Související obsah

A od středečního poledne do čtvrteční 18. hodiny platí pro Jihomoravský kraj (Blansko, Boskovice, Ivančice, Kuřim, Rosice, Šlapanice, Tišnov, Vyškov), Olomoucký kraj (Jeseník, Šumperk, Zábřeh), Zlínský kraj (Luhačovice, Rožnov pod Radhoštěm, Uherský Brod, Valašské Klobouky, Vizovice, Vsetín) a Moravskoslezský kraj (Bruntál, Frenštát pod Radhoštěm, Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Jablunkov, Rýmařov, Třinec).

Vka snhu dnes (13. 1. 2021) rno v 07:00 Snhov pokrvka se po verejm snen vyskytuje na...

Zveejnil(a) esk hydrometeorologick stav dne Steda 13. ledna 2021

V souvislosti se sněhem ČHMÚ varuje také před tvorbou závějí. Varování s vysokým stupněm nebezpečí platí od středeční 21. hodiny do čtvrteční 18. hodiny, a to pro Karlovarský kraj (Karlovy Vary, Ostrov), Ústecký kraj (Chomutov, Kadaň, Litvínov, Teplice, Ústí nad Labem), Liberecký kraj (Frýdlant, Jablonec nad Nisou, Jilemnice, Liberec, Semily, Tanvald, Železný Brod) a Královéhradecký kraj (Trutnov, Vrchlabí).

Dopravní komplikace 

Kvůli zasněženým silnicím záchranné složky od úterý řešily mnoho dopravních nehod. Několik komplikací řešili v ranních hodinách například policisté na Vysočině.

"Od šesté hodiny ráno jsme na linku tísňového volání přijali oznámení o dvou dopravních nehodách na Žďársku a jedné na Havlíčkobrodsku. V době mezi osmou a desátou hodinou dopoledne pak o dalších čtyřech dopravních nehodách, které se obešly bez zranění. Dále jsme přijali tři oznámení v souvislosti se sjízdností komunikací," uvedla policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Předpověď počasí na středu 13. ledna:

Na Liberecku hasiči řešily popadané stromy a větvě. "Profesionálním hasičům i jednotkám sboru dobrovolných hasičů v celém kraji přibylo kvůli těžkému sněhu a větru k jejich činnosti odstraňování stromů a větví. Celkem vyjížděli k devíti událostem tohoto charakteru," uvedli na twitteru.

"Vytahujeme z příkopů jedno auto za druhým. K tomu se přidávají uvízlé kamiony i autobusy. Za uplynulých 8 hodin evidujeme 17 událostí. Všechny události jsou bez těžkých zraněních. Buďte opatrní," informovali v úterý večer pardubičtí hasiči.

V Plzeňském kraji byly kvůli ledovce uzavřeny některé silnice. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz