Domácí

Schůzka na Vyšehradě: Magistrát rozhodl o pokutě pro restauratéra

Kauza známé vyšehradské schůzky Romana Prymuly a Jaroslava Faltýnka (ANO) má pokračování. Magistrát rozhodl o tom, že majitel restaurace porušil nouzová opatření. Ten může ještě podat odpor.

Říjnové vyšehradské posezení, které dodnes obestírá tajemno. Padaly po něm vysoké funkce a pak pokuty. Nyní se dostalo i na provozovatele restaurace. "Magistrát rozhodl jakožto orgán veřejné správy ve věci porušení krizových opatření ze strany fyzické osoby provozovatele restaurace Rio´s,“ uvedl náměstek primátora hlavního města Petr Hlubuček (STAN). Nesdělil ale výši pokuty.


Podle všeho jde o majitele podniku Raimunda Špundu. Restaurace má momentálně otevřené výdejové okénko. Jejího majitele však reportér TV Nova bohužel nezastihl. Webu Seznam Zprávy řekl toto: "Zatím jsem ještě nic neobdržel, o ničem nevím.“

Související obsah


Pokud by podal odpor, bude řízení pokračovat. Jistá je maximální výše pokuty. "Pokuta pro fyzickou osobu je podle zákona do výše 20 tisíc,“ doplnil mluvčí magistrátu Vít Hofman.


Po provalení schůzky se přitom mluvilo až o třech milionech. To by ale musel magistrát vést řízení ne s fyzickou, ale právnickou osobou. Jenže se prý dozvěděl, že nemůže.


"Podle nového stanoviska ministerstva vnitra nemůžeme postihovat přímo provozovny, což jsou právnické osoby, ale hlavně osoby fyzické,“ doplnil Hofman.

Související obsah


Za vyšehradskou schůzku už padly první pokuty v prosinci. Hygiena je udělila exministru Romanu Prymulovi a bývalému místopředsedovi ANO Jaroslavu Faltýnkovi. "Pokutu 3000 Kč za to, že jsem neměl venku roušku. Jediné mé pochybení dle šetření pražské hygieny jsem uhradil 11.12. 2020,“ řekl Faltýnek.


Pokuty za porušení vládních nařízení dostal například poslanec Miroslav Kalousek (TOP 09), šéf KDU-ČSL Marian Jurečka či exprezident Václav Klaus. Tomu prý ale podle posledních zpráv stále žádná nedorazila.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz