Zahraničí

Velké trápení kvůli Harrymu a Meghan! Královna se bojí nejhoršího

Velké trápení kvůli Harrymu a Meghan! Královna se bojí nejhoršího
Zdroj: Profimedia

Nervozita v královské rodině podle zdrojů z Buckinghamského paláce stoupá. Blíží se totiž rok od odchodu prince Harryho a vévodkyně Meghan. Dvojice uzavřela s příbuznými dohodu, že období mimo vladařské prostředí po 12 měsících společně zhodnotí a domluví se na dalších podmínkách. A právě toho se prý královna Alžběta II. obává.

Meghan a Harry by měli přicestovat do Británie na schůzku s královnou Alžbětou a princem Charlesem v březnu. Řešit se budou pravidla, kterými se řídí od loňského odchodu z královské rodiny, a jejich případné úpravy.

Jednání o dalším postupu totiž bylo jednou z podmínek, pod kterými Alžběta souhlasila s propuštěním svého vnuka a jeho manželky ze služeb šlechtického dvora. Informoval o tom britský portál express.co.uk.

Z očekávaného příjezdu dvojice, která se usadila v americké Kalifornii, panují obavy. "Není pochyb, že na osobní, příbuzenské úrovni všichni včetně královny Harryho, Meghan a možná i Archie rádi uvidí," prohlásila expertka na vztahy v královské rodině Daniela Elser.

Související obsah

"Nicméně na té oficiální to tak jednoduché není. Jejich případný návrat a snaha opět ovlivňovat dění v královské rodině by ale mohly být vážným problémem," doplnila.

Pozice Harryho a Meghan v královské hiearchii totiž nemohla zůstat prázdná. Podle protokolu ji obsadil nejmladší syn královny princ Edward a jeho manželka hraběnka Sophie. Potenciálního "boje o moc" mezi nimi a kalifornským párem dělá Alžbětě podle zdrojů z paláce vrásky na čele nejvíc.

Není vyloučeno, že se Meghan s Harrym v Británii zdrží. Královna má totiž v dubnu narozeniny a s jejich účastí se počítá. Vracet se na pár týdnů do Ameriky by se jim tak nemuselo chtít. 

Královna Alžběta oslavila 73. výročí svatby s princem Philipem. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Fiala navrhne Michala Koudelku na šéfa BIS

Premiér Petr Fiala (ODS) navrhne Michala Koudelku na šéfa Bezpečnostně informační služby. Sněmovní bezpečnostní výbor návrh projedná 3. února. Koudelka zastával funkci ředitele BIS už v letech 2016 – 2021.

Píše se na Deník.cz