Zahraničí

Zemětřesení v Indonésii si vyžádalo 67 obětí a stovky zraněných

Ničivé zemětřesení o síle 6,2 stupňů, které v pátek nad ránem místního času (čtvrtek večer SEČ) zasáhlo západ Indonéského ostrova Sulawesi si vyžádalo celkem 67 mrtvých, zranění se počítají na stovky.

Otřesy s epicentrem v hloubce deseti kilometrů mezi městy Mamuja a Majene trvaly podle místních médií sedm vteřin a mnoho domů srovnaly se zemí.

Značně poškodily i nemocnici, pacienti museli být evakuováni a zdravotníci se o ně starají venku. Zničen je i most a sesuvy půdy zablokovaly na třech místech silnici spojující obě města. Tisíce lidí musely opustit své domovy, v oblasti byly přerušeny dodávky elektřiny.

Související obsah

Záchranáři se snažili ze sutin vyprostit zavalené obyvatele, zpod některých trosek se údajně ozývalo zoufalé volání o pomoc.

Zemětřesení naštěstí nevyvolalo tsunami, tak jako tomu bylo před dvěma lety, kdy na ostrově zahynuly tisíce lidí.

Související obsah

Indonésie leží ve velmi tektonicky aktivní oblasti a zemětřesení jsou zde častým jevem. Menší otřesy poškodily několik budov v lokalitě kolem Mamuji již o několik hodin dříve.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Británie kvůli šíření omikronu zpřísní protipandemická opatření

Britský premiér Boris Johnson ve středu oznámil zpřísnění některých opatření v důsledku prudkého nárůstu případů mutace omikron. Nová opatření označil jako "plán B" na poražení covidu během zimy. Od pátku budou na většině veřejných míst povinné roušky a od příštího týdne vláda nařizuje práci z domova lidem, kteří na to mají podmínky. Vstup na hromadné akce bude možný jen s potvrzeným očkováním nebo negativním testem.

Krátká zpráva

Diplomatický bojkot zimní olympiády v Pekingu podpoří i Kanada

Kanada se připojí ke Spojeným státům, Velké Británii a Austrálii v diplomatickém bojkotu zimních olympijských her v Pekingu, řekl ve středu kanadský premiér Justin Trudeau. Oznámení přišlo poté, co Bílý dům spolu s australskou a britskou vládou potvrdily diplomatický bojkot zimních her v únoru na protest proti porušování lidských práv v Číně. Čína slíbila, že bude reagovat "pevnými protiopatření".

Píše se na Deník.cz