Zahraničí

Kancléřka Merkelová má nového nástupce! Jmenuje se Armin Laschet

Německou vládní stranu CDU nově povede ministerský předseda Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet. Ve funkci nahradí dosluhující šéfku Annegret Krampovou-Karrenbauerovou. Laschet se letos může stát i kancléřem. Angela Merkelová se už o post ucházet nechce.

Armin Laschet se stal novým předsedou Křesťanskodemokratické unie (CDU) poté co ve druhém kole porazil bývalého šéfa poslanců vládní konzervativní unie CDU/CSU Friedricha Merze. Získal 521 hlasů, Merz 466.

Podle webu Deutsche Welle právě Laschet ze všech kandidátů nejvíce podporoval kurz politiky současné kancléřky Merkelové. 

59letý Laschet má šanci se v září stát kancléřem Německa. Dosavadní kancléřka Angela Merkelová po 16 letech ve funkci pokračovat nechce. 

Související obsah

Post kancléře nicméně nemá jistý. O tom, kdo bude volebním lídrem, rozhoduje CDU po jednání se svou bavorskou sesterskou Křesťanskosociální unií (CSU).

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz