Zajímavosti

Filip objevil kameru, která roky ležela v moři. Teď hledá jejího majitele!

Opravdu nečekaný úlovek vytáhl o víkendu z mořských vln na jihu Francie český řidič, který na chvíli zastavil v městečku Bidart. Objevil totiž malou kameru. Ta na místě nejspíš strávila skoro devět let, záznam z ní se ale kupodivu stále dá přehrát. Filip doufá, že se mu nyní povede najít toho, kdo kamerku v roce 2012 ztratil.

"Dnes jsem našel kamerku ve Francii na pláži v Bidartu. A jde mi o to najít majitele. Zkouším hlavně instagram, tak snad. SDčko (paměťovou kartu) jsem si dal do telefonu a video jsem střihl v momentě, kdy (dotyčný) přichází o kameru," napsal o víkendu Filip M. do jedné facebookové skupiny věnované cestování.

Podle data ze záznamu to přitom vypadá, že malá kamerka přečkala v moři téměř devět let. Video je totiž označené 4. květnem 2012. Filip ho TV NOVA poskytl a přidal i další detaily kuriózního objevu z pláže na jihu Francie.

Související obsah

Na záběrech je vidět muž na paddleboardu, který natáčí radovánky ve vlnách. O kamerku přišel v okamžiku, kdy se přes jeho prkno přelila vlna. Na videu je dokonce vidět, jak přístroj pomalu klesá ke dnu.

"Jsem řidič, jel jsem z Česka do Španělska a tam (v Bidartu) jsem si jen tak přibrzdil na pár minut a odpočinul si. Pokud se majitel nenajde, kameru si vystavím do vitrínky a SDčko (paměťovou kartu) si nechám," popsal své plány Filip.

Celou událost a svůj nález považuje za kuriozitu. Myslí si, že neznámý milovník pádlování rukama ve vlnách by o samotnou kameru, která je podle Filipa nejspíš nefunkční, ani nestál. Narozdíl od samotného záznamu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zajímavosti

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz