Zahraničí

V Británii je na prodej celá vesnice. Za stejnou cenu seženete byt v Londýně

V Británii je na prodej celá vesnice. Za stejnou cenu seženete byt v Londýně
Zdroj: Profimedia

Pokud jste někdy toužili bydlet v britském Walesu, máte možnost. Na prodej je tam vesnice – historická Aberllefenni. Všech 16 domů a chalup můžete mít zhruba za 1,5 milionu liber, tedy přibližně 44 milionů korun. Za stejnou cenu pořídíte apartmán v Londýně.

Vesnice Aberllefenni ve Walesu byla poprvé nabídnuta k prodeji v červnu 2016. Příliš velký zájem o ni ale podle portálu Mirror nebyl. Všech 16 domů, chalup a desítek hektarů zemědělské půdy má nyní dohromady přibližně stejnou hodnotu jako apartmán v luxusnější části Londýna.

Makléři z realitní kanceláře Dafydd Hardy, která se pro historickou vísku snaží najít kupce, se domnívají, že rok 2021 bude tím rokem, kdy se prodej vesnice konečně podaří. "Poslední prodej padl v listopadu 2020, což bylo frustrující," vyjádřili se pro velšská média.

Související obsah

V domech v Aberllefenni dříve sídlili pracovníci nedalekého břidlicového lomu a patřily rodině Johna Lloyda, generálního ředitele společnosti Caernarfon Inio Jones & Co Ltd, která areál koupila v 60. letech minulého století. Ta lom v dubnu 2016 prodala a krátce na to i domy v historické vesnici.

Podle makléřů by covidová opatření mohla pomoci s hledáním vážných zájemců – omezení dle jejich slov mají tendenci lidi přimět, aby si o nemovitosti vyžádali co nejvíc informací ještě před tím, než se na ni rozhodnou přijet podívat.

Vesnici Aberllefenni tvoří celkem 16 domů a chalup a desítky hektarů pozemků:

Zdroj: Profimedia
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Cestující si odmítla nasadit roušku, letadlo nad Atlantikem se muselo vrátit do Miami

Letadlo vyslané společností American Airlines, které směřovalo do Londýna, se ve středu muselo kvůli jedné cestující vrátit zpět do Miami. Kapitán Boeingu 777 tak rozhodl poté, co si žena podle federálního nařízení odmítla nasadit roušku. Po přistání ji z letadla odvedla policie a žena byla zařazena na americký interní seznam osob, kterým je odepřen vstup na palubu letadla, informovala agentura AP s odkazem na vyjádření aerolinek.

Krátká zpráva

Kamion převážející výbušniny se střetl s motorkou, výbuch zabil nejméně 17 lidí

Nejméně 17 lidí přišlo v Ghaně o život a dalších 59 jich bylo zraněno při explozi kamionu, který převážel výbušniny. Podle agentury AFP byl výbuch následkem dopravní nehody, při které došlo ke střetu s motocyklem. Masivní exploze vytvořila na místě srážky hluboký kráter a srovnala se zemí desítky budov v okolí.

Píše se na Deník.cz