Videoreportáž

České dílo zdobí svět. Obří kyvadlo se rozpohybovalo v luxusní nemocnici

Čeští skláři z Nového Boru se překonali, když rozpohybovali světelnou instalaci v luxusní nemocnici v Abú Dhabí. Dílo je jedinečné svými estetickými a kinetickými funkcemi. Kyvadlo je vysoké 16 metrů a do písku vykreslí cokoli, co tamní pacienti navrhnou v tabletu. Zdobí ho 300 křišťálových trubek, z nichž každá má svůj vlastní zdroj světla. Unikátní podívanou sledujte ve videu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Slovensko chce prodloužit lockdown do 16. prosince

Celoplošný lockdown pro všechny by měl na Slovensku pokračovat ještě do 16. prosince, navrhuje tamější ministerstvo zdravotnictví. V pondělí to bude schvalovat vláda, informoval portál TVnoviny.sk. Potom by se uzávěra týkala už jen nenaočkovaných. Pro lidi s vakcinací nebo pro ty, kteří prodělali covid-19, by se část obchodů a služeb otevřela. Od 25. prosince by se přidaly i hotely, restaurace mají zůstat zavřené.

Krátká zpráva

Rakousko má nového kancléře

Dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer se v pondělí stal kancléřem Rakouska. V čele vlády nahradil Alexandera Schallenberga. Stal se tak třetím kancléřem za poslední dva měsíce. Schallenberg nahradil v této pozici 11. října Sebastiana Kurze. Ten skončil kvůli podezření z korupce. Poté, co Kurz z politiky odešel, rozhodl se rezignovat i Schallenberg.

Píše se na Deník.cz