Zahraničí

Násilí mezi dětmi na Slovensku! Mladík měl zapálit 11letého chlapce

Velmi netradiční případ řeší slovenští policisté. V obci Poša na východě země měl mladík zapálit jiného chlapce, kromě bundy mu ohořely i vlasy. Otec chlapce tvrdí, že si jeho syn vymýšlí, policie ale řeší případ jako pokus o ublížení na zdraví.

Chlapci si chtěli podle portálu tvnoviny.sk udělat ze dřeva sáňky, byla jim ale taková zima, že se rozhodli udělat oheň. Dřevo polili benzínem a zapálili. Teprve jedenáctiletému chlapci začala hořet bunda, ohořely mu i vlasy.

Otec dítěte zavolal policii, chlapec měl totiž tvrdit, že ho chtěl zapálit další mladík. Pak ale změnil názor, podle něj jeho syn neříká pravdu.

Případem se začala zabývat policie, která v úterý zveřejnila podrobnější informace. Podle ní bylo vše trochu jinak. Vyšetřovatel obvinil 15letého mladíka z pokusu o ublížení na zdraví.

Související obsah

"Obviněný chlapec měl úmyslně polít hořlavou látkou bundu 11letého chlapce a následně ji pomocí zápalek úmyslně zapálit," sdělili policisté na sociálních sítích. Obviněný mladík je stíhaný na svobodě.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz