Domácí

Hocha při bruslení neunesl led na rybníku, na pomoc se mu vrhli svědci!

Promrzlý na kost skončil v pondělí odpoledne v Ostravě-Porubě čtrnáctiletý chlapec. Na rybníku se pod ním při bruslení totiž probořil led a v mrazivé vodě strávil několik minut. Na pomoc mu přispěchala dvojice zachránců. I oni ale skončili podchlazení v péči zdravotníků.

"Operátoři tísňové linky 155 byli před půl pátou informováni o chlapci propadlém pod led na rybníku v Porubě. Na pomoc vyjel tým rendez-vous s lékařem a posádka rychlé zdravotnické pomoci," přiblížil v úterý zásah mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Dodal, že led školáka neunesl, když na rybníce bruslil. V ledové vodě zůstal hoch uvězněný asi pět minut, než mu přispěchali na pomoc další lidé.

"Záchranáři zjistili, že je dítě podchlazené, avšak bez známek zranění či tonutí. Po prvotním vyšetření, zajištění tepelného komfortu a dalších opatřeních v rámci přednemocniční neodkladné péče, byl chlapec transportován do ostravské fakultní nemocnice," informoval Humpl.

Související obsah

Ošetřeni museli být také dva zachránci dítěte, dvacetiletá žena a o rok starší muž. Ve studené vodě byli po ramena, respektive po pás. I oni byli podchlazení a skončili tak rovněž v péči odborníků ve fakultní nemocnici.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Kateřina Šimáčková zvolena soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Shromáždění Rady Evropy v úterý podle informací České justice zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) za Českou republiku. Šimáčková se stane třetím soudcem ESLP za Českou republiku. Úřadu se ujme po Aleši Pejchalovi, kterému končí mandát 31. října.

Píše se na Deník.cz