Zahraničí

Danielka (†6) při sáňkování vjela přímo pod kola auta, na místě zemřela

V obci Liptovská Štiavnica ve středním Slovensku se v úterý odpoledne stala obrovská tragédie. Šestiletá holčička tam při sáňkování vjela na silnici přímo pod kola jedoucího auta. Na místě zemřela.

Šestiletá Danielka odpoledne sáňkovala na malém kopci nad silnicí v obci Liptovská Štiavnica. Zimní radovánky ale skončily tragicky, ve velké rychlosti vjela přímo před jedoucí auto, uvedl slovenský zpravodajský web TVNoviny.sk.

Šestašedesátiletý řidič, který se zrovna vracel z nákupu, nejel rychle. Zareagovat přesto nestihl, dívenka se vyřítila příliš rychle. Nestihl ji ani zaregistrovat, auto zastavil až zhruba po 15 metrech.

Související obsah

Holčička po srážce zůstala zaklíněná pod autem, odkud ji vytáhlo několik svědků. Oživování trvalo skoro hodinu, skončilo ale neúspěšně. Děvčátko na místě zemřelo.

Podle místních bylo jen otázkou času, kdy se něco takového stane. Starosta obce Dušan Lauko ale tvrdí, že za 30 let se na tomto místě nic podobného nestalo. "Pokusíme se zajistit, aby se taková tragédie v obci už neopakovala," uvedl.

"Řidič tvrdil, že to děvčátko opravdu neviděl," dodal. Přesnou příčinu tragické nehody vyšetřuje policie.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz