Domácí

Poslanci řešili dvojí kvalitu potravin, přišel i nástupce Kalouska!

Ve středu od devíti hodin ráno pokračovalo zasedání sněmovny. Poslanci mimo jiné řešili dvojí kvalitu potravin, ale také například zahrádkářský zákon. Dolní komora Parlamentu také přivítala nového člena - Miroslava Kalouska (TOP 09), který v úterý náhle složil mandát, vystřídal Jan Jakob. Přímý přenos schůze Sněmovny můžete sledovat živě v tomto článku.

Nový poslanec přitom podle informací na stránkách Sněmovny převezme osvědčení o vzniku mandátu z rukou předsedy Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) krátce před začátkem jednání.

Poslanci ve středu schvalovali novelu proti dvojí kvalitě potravin. Části zákonodárců se podařilo pozměňovacím návrhem k zákonu "přilepit" i kontroverzní kvóty, které určují, že část prodávaných základních potravin musí být přímo z Česka.

Poslanci schválili změnu zákona o potravinových kvótách:

Související obsah

Sněmovna měla také na programu změnu zahrádkářského zákona. Návrh počítá například s tím, že zahrádkářská činnost bude brána jako veřejně prospěšná.

Řada může přijít i na novelu, podle které by nově mohli učit i odborníci bez pedagogického vzdělání. Zákonodárci by se naopak během středy neměli zabývat návrhem vlády na prodloužení nouzového stavu o dalších 30 dní, vše budou řešit podle všeho až ve čtvrtek. Aktuálně přitom nouzový stav, na který jsou navázána mimořádná opatření a omezení, platí do tohoto pátku.

Připomeňte si konec Miroslava Kalouska ve Sněmovně v reportáži:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz