Zahraničí

VIDEO: Sopka Etna opět vybuchla! Okolí zasypala láva a žhavý popel

Italská sopka Etna se v posledních dnech opět probudila k životu. Během své úterní erupce chrlila do vzduchu lávu a žhavý popel, který vystoupal až do výšky více než čtyř kilometrů.

Nejvyšší a nejmohutnější evropská sopka začala v úterý v noci chrlit mohutné proudy horké lávy. Erupci doprovázely také silné otřesy. Podle portálu VolcanoDiscovery stoupá popel až do výšky přes čtyři kilometry.

V nejbližší době se očekává další erupce. Odborníci však upozorňují, že obyvatelům v okolí žádné nebezpečí nehrozí. Etna se k životu probouzí poměrně často, avšak jen výjimečně způsobí rozsáhlejší škody. Komplikace většinou způsobí pouze sopečný popel, který pokryje okolí.

Související obsah

 
Sopka o sobě naposledy dala vědět minulý rok před Vánoci, kdy chrlila lávu až do výšky sta metrů a velký oblak popela vystrašil obyvatele města Catania, které je vzdálené zhruba 29 kilometrů.


Etna, která leží na východním pobřeží Sicílie, je nejvyšší činnou sopkou a druhá nejmohutnější sopka v Evropě. Od roku 2013 je zapsána mezi přírodní památky na seznamu světového dědictví UNESCO.

Sopka na Havaji se opět probudila k životu, lidé mají zůstávat doma. Podívejte se na video:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz