Zajímavosti

Víte, že si vás u mekáče fotí? Zaměstnankyně vysvětlila proč

Víte, že si vás u mekáče fotí? Zaměstnankyně vysvětlila proč
Zdroj: Profimedia

Pokud jste si v minulosti v McDonaldu objednali občerstvení z auta u tzv. "drive-thru", pak doufejte, že jste se zrovna usmívali. Populární řetězec rychlého občerstvení si totiž své zákazníky fotí. Tajemství odhalila zaměstnankyně britské pobočky a někteří lidé se nestačili divit.

Velký bratr vás sleduje, a to i tehdy, když si zajedete pro rychlý oběd do restaurace McDonald´s. Řetězec má totiž u budovy nainstalovanou kameru, která vás v autě vyfotí.

Vysvětlení, proč řetězec fotografie pořizuje, zveřejnila zaměstnankyně britské pobočky na sociální síti TikTok. Video se okamžitě stalo hitem. "Přemýšleli jste někdy, jak v McDonaldu poznají, čí auto je čí? Je tu kamera, která pořídí fotku vás i vašeho auta", okomentovala své video 17letá Katie. Na příběh upozornil deník Mirror.

Důvod je jednoduchý. Jen díky fotografii totiž vaši objednávku nepopletou a dostanete to, co jste si objednali. Fotografie je přiřazena k vaší objednávce a zaměstnanec, který jídlo kompletuje, si tak snadno zkontroluje, komu objednávka patří.

Stejnou metodu využívají i české pobočky s rychlým občerstvením. "V zájmu zajištění přesného a efektivního nákupního procesu využíváme na našich McDrive technologii, která k jednotlivým objednávkám přiřazuje fotografii zákazníka a automobilu, která je zaslaná výhradně a pouze na monitor pracovníka, který přijímá platbu a zároveň na monitor pracovníka, který vydává jídlo," potvrdila TN.cz ředitelka komunikace pro McDonald’s ČR Jitka Pajurková.

Související obsah

Fotografie se nikde neukládají. "Společnost McDonald’s ČR v žádném případě neuchovává fotografie zákazníků. Nečiní tak ani žádná restaurace McDonald’s na celém světě. Ve chvíli, kdy dojde k výdeji objednávky, fotografie zákazníka je nenávratně odstraněna, přičemž se nikam dále neukládá," doplnila Pajurková. Praktika není v rozporu ani s nařízením o ochraně osobních údajů. "McDonald’s ČR plně respektuje práva na ochranu osobních údajů občanů ČR, tedy i našich zákazníků. Bezvýhradné dodržování právních předpisů, včetně GDPR, je pro naši společnost samozřejmostí," dodala Pajurková.

Až si příště budete u mekáče objednávat oběd, mějte na paměti, že vás někdo vidí. Jak řekla zaměstnankyně britského McDonaldu, "možná se tedy nedloubejte v nose, když jídlo objednáváte, protože my vás vidíme a budeme vás soudit."
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz