Domácí

Padesát dětí chtělo spory řešit rvačkou, vyplašila je policejní auta

Pět desítek dětí si údajně domluvilo bitku za nádražím v Bílině na Teplicku. Strážníci se o ní dozvěděli od anonyma a stihli přijet na místo dříve, než se do sebe děti pustily. Jakmile uviděly policejní auta, daly se na útěk. Policie jich zadržela asi 20.

Na hromadném vyříkávání sporů se údajně domluvilo několik desítek dětí z Bíliny a z Mostu. Bitkaři se sešli za vlakovým nádražím v Bílině, které je pořádáním podobných rvaček nechvalně proslulé.

Svolávali se přes sociální sítě a anonym na akci upozornil strážníky. Ti přijeli na místo u nádraží těsně před tím, než se děti do sebe pustily.

Související obsah

"Bylo tam asi 40 nebo 50 lidí. Většina utekla, ale asi dvacet jsme jich na místě zadrželi," řekl TV NOVA Milan Liška, ředitel Městské policie v Bílině. Většině zadržených ještě nebylo 15 let. Jejich rodiče teď budou muset vysvětlovat chování svých dětí úředníkům sociálního odboru.

Domluvené bitky mezi dětmi jsou teď údajně častější, než v době, kdy školáci neměli distanční výuku. "Nebylo to poprvé. Jak nechodí do školy a nudí se, komunikují spolu přes sociální sítě a pak si mezi sebou vyřizují účty," konstatoval šéf bílinských strážníků.

Rváči údajně svolávají bitky na místa, kde nejsou bezpečnostní kamery. Porvat se s vrstevníky často přijíždějí do Bíliny i děti z jiných regionů.

Podívejte se na reportáž TV NOVA, jaké tresty hrozí rodičům dětských bitkařů:

zv, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz