Domácí

Čeští zápasníci: Volný je těžká váhová kategorie, není snadné s ním pohnout

Zápas o tlačítka na předsednickém pultíku nenechal chladnými ani přední české zápasníky. Výkon poslance Volného považují za slušný. Odhadem podle nich patří do těžké váhy a ani jeho zápasnický postoj prý nepovažují za špatný.

Poslanec Volný po slovní přestřelce vyráží do boje o mikrofon. Drží ho až pět mužů a ne a ne ho odtrhnout. Profesionální zápasníci říkají, že s tak vysokým a urostlým chlapem není snadné pohnout.

"Trochu mi to připomínalo, když jsem dělal léta vyhazovače v centru, takový ty potyčky. Chtěli se prostě trošičku pokočkovat. Tam bylo pochybení, že mu sahali na límec a nedrželi ruce," vysvětluje MMA zápasník Michal Blackbeard Martínek.

Související obsah

Řešením prý bylo Volného chytnout za ruku, opatrně obejmout a vyvést. "Pan poslanec Volný je kus chlapa, těžká váhová kategorie. Určitě bych mu tady soupeře našel, ale ne ve Sněmovně. Tady u nás ano, aby se ukázalo, kdo je chlap a kdo ne. Nevím ale, jestli by mentálně zapadal mezi mé bojovníky," nechal se slyšet profesionální trenér MMA Andre Rainders.

"Tihle lidi se neumí ani chovat, ani zápasit. Jo, tady to je flákanec, tak to je asi flákanec," okomentoval události ve Sněmovně Karlos "Terminátor" Vémola.

Související obsah

Podobné záběry jsme zatím znali spíš z Nigérie, Ukrajiny nebo Balkánu. V roce 2015 si třeba vjeli do vlasů ukrajinští poslanci Jegor Sobolev ze strany Svépomoc a Vadim Ivčenko v modrém ze strany Vlast.

V roce 2017 se zase serval makedonský parlament. Výsledek byl přes 100 zraněných. Stejně jako v těchto případech i obrázky z českého parlamentu už obletěly svět.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz