Krimi

Zadrželi jednoho z nejhledanějších na světě, asijského "Pablo Escobara"

Zadrželi jednoho z nejhledanějších na světě, asijského "Pablo Escobara"

Nizozemská policie zatkla na letišti v Amsterodamu největšího asijského drogového bosse Tse Chi Lopa. Ten patřil k nejhledanějším zločincům na světě. Mnozí jej přirovnávají například ke kolumbijskému Pablu Escobarovi.

Úřady v pátek zadržely sedmapadesátiletého Kanaďana čínského původu Tse Chi Lopa na letišti v Amsterodamu. Akce proběhla na žádost australské policie, která na šéfa drogového kartelu (organizace) vydala v roce 2019 zatykač.


"Austrálie zatčení potvrdila. Země nyní žádá Nizozemsko o Lopovo vydání,“ píše CNN. Pro jeho nelegální činnost přirovnávají mnozí Tse Chi Lopa ke kolumbijskému "kokainovému králi“ Pablu Escobarovi.

Související obsah


Zadržený vede společnost The Company, která je známá také jako Sam Gor. Podle Úřadu OSN proti drogám a zločinu (UNOCD) je firma významným celosvětovým distributorem metamfetaminu. Organizace pravděpodobně pere peníze prostřednictvím kasin, hotelů a dalších společností v jihovýchodní Asii. Obrat za nelegální činnost je přibližně 70 miliard dolarů (1,5 bilionů korun).


Australská policie informovala, že páteční zatčení proběhlo v návaznosti na operaci z roku 2012 až 2013, při které vyšetřovatelé zajistili 27 lidí propojených s tímto drogovým kartelem. Ti působili v pěti zemích světa. Zadržení byli následně obvinění z dovozu značného množství heroinu a metamfetaminu do Austrálie.

Dealer si podle policie vydělával půl milionu měsíčně. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz