Domácí

Malé dítě vezli za zadním oknem, jeho život byl v ohrožení! VIDEO

Nepochopitelný hazard viděli řidiči na silnici spojující Běchovice a Újezd nad Lesy. Řidič nebo řidička volkswagenu bílé barvy vezli nepřipoutaného předškoláka, který se povaloval na zadním okénku auta. Odborník na bezpečnost dopravy je zděšen. Policie řidiče hledá.

Každé čtvrté až páté úmrtí při autonehodách jde na vrub toho, že cestující v autě nebyl připoután. Přesto se tento hazard nedaří eliminovat, a dokonce se najdou řidiči, kteří kašlou i na bezpečnost dětí.

Důkazem toho je jízda bílého elektromobilu, ve kterém v neděli odpoledne jelo spolu s řidičem také dítě předškolního věku. To v jednu chvíli dokonce leželo za zadním sklem vozu nad zavazadlovým prostorem.

Související obsah

"Je to naprosto nepochopitelný hazard se životem a zdravím dítěte. Při prudkém brždění nebo při nárazu třeba jen v padesátikilometrové rychlosti by nepochybně došlo k vážnému zranění nebo i k úmrtí," komentoval záběry Tomáš Neřold, vedoucí oddělení BESIP na ministerstvu dopravy.

Nepřipoutané tělíčko by totiž při prudké změně rychlosti proletělo vnitřním prostorem auta a dítě by hlavou narazilo do čelního skla. A to silou 30krát větší, než samo váží.

Související obsah

Po řidiči volkswagenu od pondělí dopoledne pátrají policisté. "Předvoláme si ho a budeme požadovat vysvětlení. Podle toho může dostat pokutu až 2000 korun," řekl TN.cz mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Zákon nařizuje, aby děti od 150 centimetrů výšky nebo do hmotnosti 36 kilogramů byly připoutané v autosedačce. Za nedodržení hrozí na místě pokuta až 2000korun. Řidiči zároveň dostanou čtyři body z 12bodového limitu. V případě jeho vyčerpání přicházejí motoristé o řidičský průkaz.

Podívejte se na reportáž TV NOVA, jak dopadlo testování autosedaček: 

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz