Zahraničí

Cyklista nadýchal 10 promile! Smrtící dávku překročil dvojnásobně

Cyklista nadýchal 10 promile! Smrtící dávku překročil dvojnásobně
Zdroj: Getty Images

Neuvěřitelných 10 promile alkoholu v krvi naměřili záchranáři čtyřicetiletému cyklistovi v polském městě Choszczna. Smrtelná dávka alkoholu se přitom pro dospělého člověka pohybuje v rozpětí čtyř až pěti promile. Muži se však nic nestalo.

V polském městě Choszczna našli kolemjdoucí v noci ze čtvrtka na pátek na ulici cyklistu v bezvědomí. Neváhali a ihned přivolali záchranáře. "Naše posádka po příjezdu na místo zjistila, že muž je ve velice vážném stavu. Po zajištění dýchacích cest a kontrole životních funkcí jej převezli do nejbližší nemocnice,“ citoval polský Onet.pl záchranářku Paulinu Targaszewskou.


Po převozu do nemocnice se však lékaři nestačili divit. Muži totiž naměřili úctyhodných 10 promile alkoholu. Dotyčný neměl žádná vnější zranění. "Smrtelná dávka alkoholu se podle odhadů pohybuje mezi čtyřmi až pěti promile,“ doplnila Targaszewská.

Související obsah


Podle informací zdravotníků však čtyřicetiletý muž přežil. Navíc po příjezdu do nemocnice měl nabýt vědomí a být agresivní k lékařům.


Polským rekordmanem v množství požitého alkoholu se stal v roce 1995 šestatřicetiletý muž z Vratislavi. Toho záchranáři přivezli do nemocnice po autonehodě. Naměřili mu ohromných 14,8 promile.

Přibývá opilých řidičů. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz