Zajímavosti

Online pohovory mají svá úskalí! Co na vás prozradí oblečení nebo účes?

Cestu k vysněné práci si snadno můžete zavřít i tím, že podceníte vizuální přípravu na pohovor. Týden nošené tričko přece personalista na dálku neucítí a neumyté vlasy vždycky můžete stáhnout do culíku. Jenže tím ztratíte body dřív, než promluvíte.

Uchazeči o práci často spoléhají na špatnou kvalitu webové kamery, a tak detaily neřeší. Zkušení personalisté ale dokážou už na první pohled odhalit, kolik práce jste si se svým zevnějškem dali.

"Když poznáte, že ten člověk měl před chvílí oběd a otisklo se mu to na tričku, tak to nepůsobí dobře. Takže čím více je ten člověk upravený, tím lépe," prozrazuje HR specialistka Michaela Havlíčková.


Při výběru oblečení na pohovor byste se měli vyhnout odhaleným nebo průhledným modelům a pestrobarevným vzorům. Ženy zabodují v košili, halence a šatech, muži zapůsobí v obleku, svetru i polo triku.

Související obsah

"Základem je čistota, aby to bylo vyžehlené, a aby to člověku dobře padlo. To je důležité pro jakoukoliv pozici. A na pohovor bych spíš volila jednobarevné oblečení a bez vzorů," vysvětluje stylistka Martina Macháčková. 


Pracovní pohovor může být pro některé jedince extrémně stresující záležitostí, což se velmi brzy projeví na oroseném čele. Podle vizážistky se v tomhle případě vyplatí zainvestovat do pudru, kterým si zmatníte obličej.

"Lesknoucí pleť působí hodně neupraveně a také vlasy hodně vypoví. Doporučila bych je rozdělit na obě strany a dát dopředu, nebo bych se držela nízkých culíků a drdolů, aby nám pořád byly vidět vlasy v obličeji," doplňuje vizážistka Ema Křikavová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zajímavosti

Důležité Události

Krátká zpráva

Černošice rozhodly o Babišově střetu zájmů

Městský úřad Černošice v úterý informoval, že odeslal zmocněnci premiéra Andreje Babiše (ANO) rozhodnutí o jeho údajném střetu zájmů. "Vlastní obsah rozhodnutí Městský úřad Černošice není oprávněn zveřejnit," informoval úřad.

Píše se na Deník.cz