Krimi

Drama v zooparku: Muž se přimotal k tygří kleci, šelma ho zle zřídila!

Jeden z pracovníků zooparku na Mělnicku, který se silně opilý přiblížil ke kleci tygra, teď bojuje o život. Šelma ho měla vtáhnout mezi tyče a pak na něj zaútočit. S těžkými zraněními ho záchranáři převezli do pražské nemocnice.

Tygr měl zaútočit na pětačtyřicetiletého muže v areálu zooparku v obci Přívory na Mělnicku. Způsobit mu měl velmi vážná zranění. "Po příjezdu na místo naše posádky zjistily devastující poranění obou horních končetin a to ve stadiu skalpace. A taktéž muži chybělo několik prstů na obou rukách," popsal záchranář Jiří Dittrich.

Muž, který v zimovišti zvířat slavné cirkusové rodiny Berousků údajně pracoval jako pomocná síla, se podle všeho chtěl s tygrem sibiřským spřátelit. Přiblížil se ke kleci, kvůli přemíře vypitého alkoholu ale zřejmě ztratil zábrany a neuvědomil si, jaké převaze čelí.

Související obsah

"Dechová zkouška u zraněného muže potvrdila téměř 2,6 promile alkoholu," informovala policejní mluvčí Lucie Nováková. Podle ředitele cirkusu Erika Berouska neměl muž u tygra co pohledávat.

Podle informací TV Nova si velká šelma muže přitáhla takovou silou, že zůstal zaklíněný v kleci a pak čelil dalším útokům. Až když tygra lidé odehnali a muže vyprostili, mohli záchranáři začít s ošetřováním. Zraněnému podali opiáty a okamžitě ho odeslali na urgentní příjem do vinohradské nemocnice.

Související obsah

"Případ prověřujeme a zabýváme se všemi okolnostmi. Především tím, zda v parku nedošlo k ublížení na zdraví z nedbalosti porušením stanovených zásad bezpečnosti práce," doplnila mluvčí policie. Zatím tak není jasné, zda jde o přestupek, či trestný čin.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Píše se na Deník.cz