Domácí

Požár v laboratoři výzkumného ústavu u Prahy! Hasiči vyhlásili II. stupeň poplachu

Do Vestce u Prahy se sjelo v pondělí večer deset jednotek hasičů kvůli požáru ve výzkumném ústavu. V jedné z laboratoří začalo hořet, oheň se naštěstí nerozšířil na další místnosti. Příčinu a okolnosti celého požáru nyní zjišťují vyšetřovatelé.

V pondělí večer byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu kvůli požáru ve výzkumném ústavu ve Vestci nedaleko Prahy. Vzhledem k počtu zasahujících jednotek hasiči vyhlásili II. stupeň požárního poplachu.

"V době příjezdu hasičů byla zakouřená jedna místnost, která sloužila jako laboratoř. Hasiči provedli odvětrání laboratoře. V době jejich příjezdu se požár samouhasil vzhledem k tomu, že ta místnost byla celá uzavřená," popsal mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Související obsah

Zatím není jasné, proč přesně začalo v laboratoři hořet, na místě jsou vyšetřovatelé, kteří se celou událostí zabývají.

“Vzhledem k probíhajícímu šetření zatím nemůžeme určit, co dnešní nehodu způsobilo. Biocev je centrum základního biomedicínského a biotechnického výzkumu, ke kterému se používá celá řada chemikálií a v té dané laboratoři byly i různé technologie a přístroje. My si počkáme až na vyhodnocení složek záchranného systému, každopádně můžu říci, že jsme velice rádi, že ta laboratoř byla opuštěná a nedošlo k žádnému zranění ani ztrátám na životech,“ řekl TV Nova tiskový mluvčí BIOCEV Mgr. Petr Solil.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz