Zajímavosti

Má to v práci lehčí blondýna, nebo bruneta? U reportérek je to jasné

Barva vlasů může hrát roli v tom, jak se k vám druzí chovají. Jsou Češi ochotnější a vstřícnější, když je na ulici osloví blondýna, nebo bruneta? Vyzkoušeli jsme si to se štábem TN.cz během ankety a výsledek vás nejspíš překvapí.

Anketa je dost zrádná disciplína, protože lidé odmítají mluvit na kameru. Většinou se bojí toho, že dostanou vědomostní otázku, na kterou nebudou znát odpověď a znemožní se v televizi. Často vám tak respondenti utečou, ještě než se stihnete nadechnout.

Během novinářské kariéry už jsem natočila desítky anket a pokaždé jako tmavovláska. Nejednou už mě ale napadlo, jestli bych u kolemjdoucích měla větší úspěch, kdybych je oslovila jako atraktivní blondýna. Se štábem TN.cz jsem tak vyrazila na pražský Smíchov s parukou.

Související obsah

Nejprve jsem se snažila odchytit deset můžů ve své přirozené barvě vlasů, tu další pak ve vypůjčené blonďaté. Otázka zněla: "Líbí se vám víc blondýnky nebo brunetky?" ale v tomto případě mě až tolik nezajímal názor jako to, kolik z nich vůbec zastaví a dá mi šanci v rozhovoru pokračovat.

Když jsem se mužů ptala jako bruneta, většina z nich byla vstřícná a ochotná mi odpověď. Velké zklamání ale přišlo ve chvíli, kdy jsem se přestrojila. Na světlou hřívu téměř všichni reagovali negativně. Jen, co jsem je vyhledala očima, dali se do poklusu nebo dokonce odvrátili hlavu.

Tmavovlasá reportérka nakonec získala šest odpovědí, blondýna pouze jednu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz