Domácí

Sokovi v lásce měl vypíchnout oko. Soud muži uložil nízký trest

Dvanáct let má strávit za mřížemi muž, který se pokusil zavraždit svého soka v lásce. Stalo se to loni v létě v Lounech. Pachatel zaútočil loveckým nožem s 15centimetrovou čepelí. Napadený utrpěl těžká zranění, následky si ponese do konce života.

Začátkem loňského července si odsouzený počíhal na svého soka v lásce. Vybavil se loveckým nožem a podle rozsudku byl jednoznačně rozhodnutý nového partnera své bývalé ženy ubodat. Napadený přišel o oko, protože útočník ho bodal zběsile i do hlavy. Na těle měl desítky bodných a řezných ran.

Soud obžalovaného poslal do vězení na 12 let. "Jsem spokojen," hlesl obžalovaný po vynesení rozsudku. Spokojen ale není žalobce. "Navrhoval jsem vyšší trest. Soud ale uložil trest na samé spodní hranic sazby. Ještě zvážím případné odvolání," řekl státní zástupce Vladimír Jan. Horní hranice pro trest v takových případech je až 20 let vězení.

Související obsah

Útočník se hájil tím, že chtěl partnera své ženy jen zastrašit a vraždu neplánoval. Podle soudu si ale na soka počkal, připravil si velký ostrý nůž a útočil na něj velmi agresivně. Obhajobu ožalovaného proto soud smetl ze stolu.

zv, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz