Domácí

Sokovi v lásce měl vypíchnout oko. Soud muži uložil nízký trest

Dvanáct let má strávit za mřížemi muž, který se pokusil zavraždit svého soka v lásce. Stalo se to loni v létě v Lounech. Pachatel zaútočil loveckým nožem s 15centimetrovou čepelí. Napadený utrpěl těžká zranění, následky si ponese do konce života.

Začátkem loňského července si odsouzený počíhal na svého soka v lásce. Vybavil se loveckým nožem a podle rozsudku byl jednoznačně rozhodnutý nového partnera své bývalé ženy ubodat. Napadený přišel o oko, protože útočník ho bodal zběsile i do hlavy. Na těle měl desítky bodných a řezných ran.

Soud obžalovaného poslal do vězení na 12 let. "Jsem spokojen," hlesl obžalovaný po vynesení rozsudku. Spokojen ale není žalobce. "Navrhoval jsem vyšší trest. Soud ale uložil trest na samé spodní hranic sazby. Ještě zvážím případné odvolání," řekl státní zástupce Vladimír Jan. Horní hranice pro trest v takových případech je až 20 let vězení.

Související obsah

Útočník se hájil tím, že chtěl partnera své ženy jen zastrašit a vraždu neplánoval. Podle soudu si ale na soka počkal, připravil si velký ostrý nůž a útočil na něj velmi agresivně. Obhajobu ožalovaného proto soud smetl ze stolu.

zv, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Píše se na Deník.cz