Zahraničí

Extrémy počasí netrapí jen Česko, okolní státy vyhlásily řadu výstrah!

Extrémy počasí netrapí jen Česko, okolní státy vyhlásily řadu výstrah!
Zdroj: Profimedia

Nad střední Evropou se bude vlnit frontální systém oddělující studený vzduch na severovýchodě od teplého na jihozápadě. Meteorologové očekávají, že bude v pátek zejména na severu republiky vydatně sněžit, vydali proto výstrahu. S náročným počasím se musí vypořádat i okolní země, kde také platí celá řada výstrah.

Meteorologové Českého hydrometeorologického ústavu vydali výstrahu před vydatným sněžením. Zejména na severu republiky by mohlo během pátku připadnout až 15 centimetrů nového sněhu.

Na sněhovou nadílku se připravuje také například Německo. V několika okresech platí výstraha druhého stupně už od čtvrtečního dopoledne, do půlnoci se podle německé DWD očekává od pěti do 15 centimetrů nového sněhu. V okresech, kde platí výstraha prvního stupně by mělo připadnout kolem pěti centimetrů.

V Polsku naopak pro velkou část země platí výstraha před námrazou. Ta je platná od čtvrtečních 20:00 až do pátečních 9:00. Teploty budou klesat k -5 °C.

 

Sněhová nadílka v Polsku - 26. 1. 2021:

Fresh snowfall creating beautiful winter scenery in Zamo, Poland yesterday, Jan 26th. Thanks to An Way for the report. Posted with permission.

Zveejnil(a) Severe Weather Europe dne Steda 27. ledna 2021

Podobně je na tom Slovensko, tam Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před náledím, které by se mělo tvořit od čtvrtečního večera až do pátečního rána.

Ve čtvrtek vydatně sněžilo na mnoha místech Rakouska. Až do 15 hodin byla platná výstraha před čerstvým sněhem například v Tyrolsku, v Horních i Dolních Rakousech a mnoha dalších. Rakouští meteorologové dále varují před velmi silným větrem a vydatným deštěm.

Související obsah

Meteorologické výstrahy byly vyhlášeny v celé řadě dalších zemí, před sněhem, silným větrem a vydatným deštěm varují Švýcaři, ve Francii v některých okresech kromě toho varují meteorologové také před lavinami.

S vydatným sněžením se potýká i například Bulharsko. Sněhová nadílka potrápila zejména řidiče:

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz