Domácí

Tohle se zloději nepovedlo! Ve sněhu nechal stopy až ke svému domu

Snadnou práci měli policisté z obvodního oddělení Hrabůvka v Ostravě při pátrání po zloději jízdního kola. Díky sněhu stačilo jen sledovat stopy, které je dovedly přímo k bytu zloděje.

Nečekaně jednoduchou práci měli policisté, kteří řešili krádež jízdního kola z balkónu v jednom z domů na ulici Edisonova v Ostravě – Hrabůvce.


Při prohledávání okolí totiž narazili na stopy ve sněhu. "Policisté sledovali horkou stopu, která vedla téměř jeden kilometr až k domu, kde se stopa ztratila. Po otevření vchodových dveří už mokrá stopa vedla k neoznačenému bytu. I přesto, že muž původně tvrdil, že v bytě nemá žádné kolo, nakonec se k samotné krádeži během chvíle doznal a sám kolo mužům zákona vrátil," uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.


Šlo o 33letého muže z Ostravy. "Zadržený recidivista se doznal k dalším sedmi krádežím. V několika případech měl přelézt plot k rodinným domům a následně se násilím zmocnit jízdních kol nebo hliníkového žebříku. V jiném případě měl ze sklepa panelového domu odcizit jízdní kola, lahve alkoholu, ale také dětskou sedačku na kolo," dodala Michalíková.

Související obsah


V jiném případě na muže dle jeho slov z okna spadla bunda při procházce. V bundě našel platební kartu, kterou měl zaplatit na benzínce alkohol a cigarety. "V neposledním případě měl z kufru vozidla odcizit badmintonové pálky a sportovní boty. Do protokolu uvedl, že všechny odcizené věci měl prodat a peníze použít pro svou potřebu. Svůj výslech již trestaný muž ukončil slovy, že svého jednání velice lituje a slibuje, že už neodcizí ani rohlík, aby mohl zůstat na svobodě," uvedla mluvčí.


Policie proti muži zahájila trestní stíhání a obvinila ho ze spáchání zločinu krádež a přečinů poškození cizí věci, porušování domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Související obsah

Muž skončil ve vazbě a hrozí mu pobyt za mřížemi až na osm let. Celková škoda byla vyčíslena zhruba na 80 tisíc korun.

V Ostravě nedávno zažili drama cestující v trolejbuse. Podívejte se na reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz