Domácí

V lese u Prahy našli mrtvou ženu. Její tělo prý táhli jako pytel brambor

Kriminalisté vyšetřují úmrtí ženy. Její tělo objevili náhodní svědci ve čtvrtek v lesíku nedaleko vysílače Cukrák v Jílovišti u Prahy. Zda se jednalo o trestný čin, s jistotou odhalí dle vyjádření policie až pitva. Cizí zavinění však předběžně vyloučili. Způsob, jakým přivolaná pohřební služba odklidila ženino tělo, však některé ze svědků pořádně vyděsilo.

Podle předběžných informací žena zřejmě vypila větší množství alkoholu a v lese nedaleko vysílače Cukrák usnula. Co přesně vedlo k její smrti, vyšetřují kriminalisté. "Byla nařízená soudní pitva. Zda se jednalo o trestný čin, se zatím neví," řekla TN.cz policejní mluvčí Michaela Richterová. Cizí zavinění policie předběžně vyloučila.

Tělo ženy z místa odvezl Pohřební ústav Pegas, který své služby nabízí v Praze a okolí. Způsob, jakým jeho pracovníci zesnulou ženu přepravovali do vozu, ale některé svědky šokoval. Tělo mělo být do vaku na mrtvoly vtažené jako pytel brambor a stejným způsobem i přenášené. Jeden z pracovníků pohřební služby s tělem na nosítkách dokonce klopýtl a "náklad" tak málem skončil na zemi.

Že by došlo k jakémukoli porušení předpisů nebo etiky, jednatelka Pohřebního ústavu Pegas Alena Hamanová popírá. "Naši pánové zásadně používají na vaky s těly nosítka, která mají kolečka, zejména v nepřístupném terénu. Dokonce na nich zesnulý může jet celou dobu v autě. Ten převoz byl uskutečněný tak, jak měl," ujistila TN.cz.

Související obsah

Zároveň ale připustila, že černý vak na mrtvá těla může splývat s nosítky a nemusel být tak ani vidět. Mohlo to tedy vypadat tak, že pracovníci ústavu mrtvé tělo táhnou terénem jako pytel. Práci zaměstnanců pohřebního ústavu naopak ocenila s tím, že rozhodně "nikoho nikde nevláčí".

Že manipulace s mrtvým tělem může vypadat hrozivěji, než ve skutečnosti je, připustili také členové Sdružení pohřebnictví ČR. Řada lidí dle jejich slov neví, jak odnášení těla z místa činu nebo nálezu probíhá, a mají tak o něm zkreslenou představu.

"Chápeme, že fotky vypadají pro laickou veřejnost hrůzostrašně. Je velmi nešťastné, že se tato situace odehrála na veřejnosti. Použití tohoto typu nosítek nosítek je v dané situaci krajně nevhodné, zákonu to však neodporuje. Použitá nosítka mají dole kolečka, což laici neví, a jeví se jim celá situace jako neuctivé tažení těla. V dané situaci by bylo vhodnější, kdyby pohřební služba použila nosítka vyššího standardu, jako jsou například v sanitkách," popsala Hana Světochová ze Sdružení pohřebnictví ČR.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz