Krimi

Dva velké požáry domů na Moravě, v jednom našli hasiči ohořelé tělo

Hasiči během noci na pátek bojovali s obrovským požárem domu v Moravském Berouně na Olomoucku. Plameny zcela zničily střechu, propadly se stropy. V troskách našli ohořelé tělo. O střechu nad hlavou přišla odpoledne i rodina na Hodonínsku.

Bytový dům v Opavské ulici v Moravském Berouně vzplál kolem 21. hodiny, hasiči museli vyhlásit druhý stupeň požárního poplachu.

Velké plameny nejprve šlehaly ze střechy, v budově se poté začaly propadat stropy. Sedmnáct obyvatel muselo být evakuováno, domů se hned tak nevrátí.

“Zasahujeme s využitím výškové techniky, uvnitř objektu v dýchací technice. Ve spolupráci se zástupci města zajišťujeme náhradní ubytování, zásah bude pokračovat do ranních hodin!“ uvedli olomoučtí hasiči v noci na twitteru. Na pomoc jim přijeli i kolegové ze sousedního Moravskoslezského kraje.

"V průběhu dohašovacích prací v troskách půdního prostoru nalezli hasiči ostatky lidského těla," sdělil ráno mluvčí HZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Příčinu vzniku požáru a okolnosti úmrtí oběti zjišťují hasiči společně s kriminalisty, škoda zřejmě přesáhne milión korun.

Museli jít bydlet jinam

O střechu nad hlavou přišli odpoledne také lidé z rodinného domu v Želeticích na Hodonínsku, a to doslova, oheň ji zcela zničil.

Zdroj: HZS Jihomoravského kraje

“Hasiči po příjezdu proti plamenům nasadili několik vodních proudů, aby zabránili rozšíření požáru. Přibližně po hodině bylo zřejmé, že se plameny dál již nešíří,“ uvedl mluvčí HZS Jihomoravského kraje Jaroslav Mikoška.

Také zde musel být vyhlášen druhý stupeň poplachu, zasahovalo 54 hasičů z dvanácti jednotek.

Související obsah

Po zkrocení plamenů se jim podařilo zevnitř domu zachránit část vybavení. Střešní konstrukci museli zčásti rozebrat a po úplném dohašení střechu provizorně zaplachtovali.

Nikdo se nezranil, obyvatelé stačili uniknout a našli si náhradní bydlení. Škodu odhadl hasičský vyšetřovatel na 2,5 miliónu, majetek za milión se hasičům podařilo uchránit. Proč začalo hořet, ukáže další vyšetřování.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz