Domácí

Maciuchová se loučila už v divadle, zařadili kvůli ní speciální představení

Maciuchová se loučila už v divadle, zařadili kvůli ní speciální představení
Zdroj: TV Nova

Odchod legendy Hany Maciuchové zasáhl a šokoval nejen fanoušky, ale také její kolegy. Herečka zemřela v úterý ve věku nedožitých 76 let, prohrála svůj boj se zákeřnou nemocí.

Zpráva o smrti Hany Maciuchové ranila celé Česko. "Zastihlo nás to nepřipravené, protože jsme věděli, že je Hanička nemocná, že se léčí a bojuje. Bohužel tomu podlehla,“ řekl s lítostí ředitel Divadla na Vinohradech Tomáš Töpfer.

Herecká legenda Hana Maciuchová měla být se svou nemocí smířená, a dokonce se měla v divadlech, ve kterých hrála, před pár měsíci rozloučit. Její poslední divadelní role utkvěla v paměti kolegům i fanouškům. "Byla to nádherná role v Divadle na Vinohradech v představení Harold a Maude. Tím se svým způsobem rozloučila,“ řekla herečka Kateřina Brožová.

Související obsah

Podle ředitele vinohradského divadla začali s tímto představením právě kvůli Maciuchové. "Tu hru jsme nasadili kvůli ní. Tehdy nebyla už v angažmá a kvůli tomu se vrátila. V tom představení dokonce Maude umírá a odchází, takže na jevišti vždycky umírala, ale to bylo divadlo,“ doplnil Töpfer.

Veřejné rozloučení s herečkou na přání rodiny nebude. Fanoušci však můžou přijít a zapálit svíčku na malé pietní místo před vinohradským divadlem.

Pro mnohé byla Maciuchová ohromným vzorem. "Hanička pro mě bude celoživotní inspirací i vzorem. Byla neuvěřitelný profík,“ popsala herečka Michaela Badinková. Kolegové se navíc shodují, že byla neuvěřitelně profesionální.

Související obsah

V povědomí diváků utkvěla díky řadě rolí, fanoušci si ji mimo jiné pamatují jako Miriam Hejlovou ze seriálu Ulice. "Já jsem hrozně ráda, že točím v Ulici, kde s námi Hanička byla mnoho let. Je tady všude kolem nás na fotkách,“ popsala herečka Ljuba Krbová. Maciuchové nejslavnější role si můžete připomenout v tomto článku.

Legendární herečka ze zdravotních důvodů nikdy nemohla mít děti, svůj život tedy zasvětila herectví a její talent i píle byly několikrát oceněny. "Byla jednou z nejoblíbenějších českých hereček, což se ukázalo v nejrůznějších anketách. A to jsme jí všichni mohli jenom závidět,“ uzavřel Töpfer.

Takto Maciuchová před několika lety mluvila o své roli v Ulici:

Rebecca Diatilova, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Slovensko chce prodloužit lockdown do 16. prosince

Celoplošný lockdown pro všechny by měl na Slovensku pokračovat ještě do 16. prosince, navrhuje tamější ministerstvo zdravotnictví. V pondělí to bude schvalovat vláda, informoval portál TVnoviny.sk. Potom by se uzávěra týkala už jen nenaočkovaných. Pro lidi s vakcinací nebo pro ty, kteří prodělali covid-19, by se část obchodů a služeb otevřela. Od 25. prosince by se přidaly i hotely, restaurace mají zůstat zavřené.

Krátká zpráva

Rakousko má nového kancléře

Dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer se v pondělí stal kancléřem Rakouska. V čele vlády nahradil Alexandera Schallenberga. Stal se tak třetím kancléřem za poslední dva měsíce. Schallenberg nahradil v této pozici 11. října Sebastiana Kurze. Ten skončil kvůli podezření z korupce. Poté, co Kurz z politiky odešel, rozhodl se rezignovat i Schallenberg.

Píše se na Deník.cz