Domácí

Maciuchová se loučila už v divadle, zařadili kvůli ní speciální představení

Maciuchová se loučila už v divadle, zařadili kvůli ní speciální představení
Zdroj: TV Nova

Odchod legendy Hany Maciuchové zasáhl a šokoval nejen fanoušky, ale také její kolegy. Herečka zemřela v úterý ve věku nedožitých 76 let, prohrála svůj boj se zákeřnou nemocí.

Zpráva o smrti Hany Maciuchové ranila celé Česko. "Zastihlo nás to nepřipravené, protože jsme věděli, že je Hanička nemocná, že se léčí a bojuje. Bohužel tomu podlehla,“ řekl s lítostí ředitel Divadla na Vinohradech Tomáš Töpfer.

Herecká legenda Hana Maciuchová měla být se svou nemocí smířená, a dokonce se měla v divadlech, ve kterých hrála, před pár měsíci rozloučit. Její poslední divadelní role utkvěla v paměti kolegům i fanouškům. "Byla to nádherná role v Divadle na Vinohradech v představení Harold a Maude. Tím se svým způsobem rozloučila,“ řekla herečka Kateřina Brožová.

Související obsah

Podle ředitele vinohradského divadla začali s tímto představením právě kvůli Maciuchové. "Tu hru jsme nasadili kvůli ní. Tehdy nebyla už v angažmá a kvůli tomu se vrátila. V tom představení dokonce Maude umírá a odchází, takže na jevišti vždycky umírala, ale to bylo divadlo,“ doplnil Töpfer.

Veřejné rozloučení s herečkou na přání rodiny nebude. Fanoušci však můžou přijít a zapálit svíčku na malé pietní místo před vinohradským divadlem.

Pro mnohé byla Maciuchová ohromným vzorem. "Hanička pro mě bude celoživotní inspirací i vzorem. Byla neuvěřitelný profík,“ popsala herečka Michaela Badinková. Kolegové se navíc shodují, že byla neuvěřitelně profesionální.

Související obsah

V povědomí diváků utkvěla díky řadě rolí, fanoušci si ji mimo jiné pamatují jako Miriam Hejlovou ze seriálu Ulice. "Já jsem hrozně ráda, že točím v Ulici, kde s námi Hanička byla mnoho let. Je tady všude kolem nás na fotkách,“ popsala herečka Ljuba Krbová. Maciuchové nejslavnější role si můžete připomenout v tomto článku.

Legendární herečka ze zdravotních důvodů nikdy nemohla mít děti, svůj život tedy zasvětila herectví a její talent i píle byly několikrát oceněny. "Byla jednou z nejoblíbenějších českých hereček, což se ukázalo v nejrůznějších anketách. A to jsme jí všichni mohli jenom závidět,“ uzavřel Töpfer.

Takto Maciuchová před několika lety mluvila o své roli v Ulici:

Rebecca Diatilova, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Krátká zpráva

Američané se omluvili za chybný útok v Kábulu, dron zabil sedm dětí

Americké ministerstvo obrany přiznalo, že srpnový útok rakety vypálené z dronu na auto u kábulského letiště byl chybou. Zahynulo při něm deset civilistů včetně sedmi dětí. Žádná z obětí nepatřila k Islámskému státu, který se přihlásil k smrtícímu atentátu u letiště o několik dní dříve, a ve voze nebyly žádné výbušniny. Oficiální verze dosud tvrdila opak.

Píše se na Deník.cz