Domácí

Podle ministra sezóna ztracená není, skiareály ale čekají miliardové ztráty

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) se omluvil lyžařským areálům za špatnou komunikaci. Od začátku zimy vláda slibovala několik termínů otevření sjezdovek, areály přesto stále zůstávají zavřené. Podle Havlíčka ještě není sezóna ztracená. To si ale provozovatelé nemyslí a očekávají miliardové ztráty.

"Skiareálům se musíme omluvit, je faktem, že v posledních dnech jsme u nich vzbudili určitá očekávání. Nemyslíme si, že by sezóna byla ztracená," řekl ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

Jedinou větou naštval ministr průmyslu a obchodu tisíce provozovatelů lyžařských areálů ještě víc než dosud. Podle nich totiž letošní sezónu nezachrání už vůbec nic.

"Po osmi letech přišla zima a my stojíme. Každým okamžikem se oteplí, pak nám to možná otevře pan Havlíček," reagoval provozovatel Skiareálu Telnice Ivan Soukup.

Související obsah

V Telnici na Ústecku už počítají ztráty v milionech korun a to je přitom nejvíc sněhu za posledních osm let.

"Všichni upravovali sjezdovky, zasněžovali a doufali, že se lyžovat bude, v současné chvíli už žádný výhled a světlo na konci tunelu s lyžováním nikdo nevidí," vysvětlil vlekař Karel Chotek.

Související obsah

"Určitě ten příští týden, myslím si, že pan Havlíček řekl, že ne. Nejdřív tak 15 února. Za 14 dní může být 15 nad nulou," zhodnotil prezident Asociace lanové dopravy Jakub Jurečka. Nově musejí od soboty přestat jezdit také lanovky pro pěší a běžkaře.

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Probační služba přestala využívat náramky

Elektronický monitoring odsouzených a obviněných v listopadu skončil. Probační služba totiž měla problémy s dodavatelem náramků firmou SuperCom. Vrátí se tedy k namátkovým kontrolám. Ministerstvo spravedlnosti je na tuto variantu připraveno. Informoval o tom mluvčí ministerstva Vladimír Řepka.

Píše se na Deník.cz