Zahraničí

Lavina v Tatrách pohřbila dva lidi. Kvůli větru na místo nemůže vrtulník

Lavina v Tatrách pohřbila dva lidi. Kvůli větru na místo nemůže vrtulník
Zdroj: ENEX

Na jednom z vrcholků horského hřebene Ornak v polských Západních Tatrách spadla lavina. Podle tamních záchranářů pohřbila dva turisty, oba jako zázrakem přežili. Na slovenské straně Tater si zase dítě na lyžích poranilo nohu.

Záchranáři se ihned po ohlášení pádu laviny vydali na místo. I přes velmi silný vítr se záchranáři rozhodli využít vrtulník. Hrozilo, že by se museli na místo vydat pěšky. Dvěma turistům, které lavina zavalila, se jako zázrakem nic nestalo. Podle portálu rmf24.pl zatím není známo, zda se jim podařilo vykopat, nebo zda jim pomohli záchranáři. Zranění turisté byli transportováni vrtulníkem do Zakopaného, jejich zranění nejsou vážná. 

Související obsah

Lavina spadla v oblasti Suchého Wiercha Ornaczańského v Západních Tatrách, které patří k jednomu z vrcholků horského hřebene Ornak v polských Západních Tatrách. V oblasti aktuálně platí druhý stupeň lavinového nebezpečí. 

Další úraz se pak stal na slovenské straně Tater. V sobotu v odpoledních hodinách byli záchranáři HZS požádáni o pomoc pro devítiletého slovenského lyžaře, který si poranil dolní končetinu u Borůvek v Tatranské Lomnice. Záchranáři mu na místě poskytli neodkladné lékařské ošetření a následně ho převezli do Tatranské Lomnice sněžným skútrem, z něhož pokračoval do nemocnice na další vyšetření se svým příbuzným.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz