Domácí

Přes 20 let v nejistotě. Obyvatelé bytů H-Systemu mohou domovy odkoupit

Současní obyvatelé bytů po zkrachovalé společnosti H-System v Horoměřicích u Prahy můžou nemovitosti po více než dvaceti letech odkoupit. Velká většina z nich nabídky využila.

56 rodin z 60 podalo ve výběrovém řízení nejvyšší nabídku. Na čtyři byty žádná nabídka nepřišla. Jejich současní obyvatelé tak o příbytky zřejmě nemají zájem a jsou připraveni je opustit.

Zbylé byty se tak budou během letošního roku dražit za cenu určenou znaleckým posudkem znovu.

Nyní ale již budou vyklizené, budoucí majitel se tak do nich bude moci okamžitě nastěhovat. Původně se teď byty prodávaly i s jejich obyvateli.

Související obsah

Do výběrového řízení na prodej bytů se přihlásili především jejich současní uživatelé, třetí strany moc nabídek nepodaly, navíc ani jedna z nich nebyla nejvyšší. To může být také tím, že neměli možnost se do bytů podívat. Všechny byty by měly být na nové majitele převedeny během letošního roku.

Přes 20 let manželé Stadlerovi žijí v nejistotě poté, co koupili od společnosti H-System svůj vysněný domov, který měl být původně za výhodnou cenu. Více v reportáži TV Nova pod titulkem článku.
 

tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko za pátek eviduje 17 659 nově potvrzených případů covidu-19

V pátek v Česku přibylo 17 659 případů covidu, což je o 2 700 méně než před týdnem. Nejvíce nakažených na 100 000 obyvatel je momentálně v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště, Olomouc a Žďár nad Sázavou. V nemocnicích se s covidem aktuálně léčí 6 786 pacientů, z toho 1 052 s těžkým průběhem. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Píše se na Deník.cz