Ladislav Štaidl

Zemřel Ladislav Štaidl, skladatel a hudebník prohrál boj s koronavirem

Ve věku 75 let zemřel skladatel a legenda české hudební scény Ladislav Štaidl. V posledních týdnech bojoval ve Všeobecné fakultní nemocnici s koronavirem.

Ladislav Štaidl byl v nemocnici od 7. ledna, kdy ho tam převezla záchranná služba, kterou mu přivolal jeho nejmladší syn Artur. O smrti legendy české hudební scény v neděli informoval portál Blesk.cz.

Ladislav Štaidl začínal po boku Karla Gotta v klipu Nech mě spát z roku 1968:

 

Štaidl se narodil v roce 1945 ve Stříbrné Skalici a měl čtyři děti. Jana, Jiřího a Karolínu s Annou Štaidlovou, se kterou se rozvedl až v roce 2001 a se zpěvačkou Ivetou Bartošovou Artura. Jeho starší bratr Jiří Štaidl byl také hudebník, zemřel však v pouhých 30 letech při tragické nehodě v Říčanech u Prahy.

Související obsah

Ladislav Štaidl se proslavil zejména jako skladatel a kapelník. Začínal v roce 1962 se skupinou Crazy Boys, kterou zakládal společně s Ondřejem Suchým a dalšími členy. O rok později se seznámil s Karlem Gottem, se kterým v roce 1967 odjel na více než půlroční angažmá do Las Vegas. Právě Gotta dlouhé roky doprovázel Orchestr Ladislava Štaidla. 

Ve videoklipu Korunou si hodím z roku 1970 proběhla další spolupráce s Karlem Gottem:

Za svůj život napsal texty ke zhruba 200 písním. Mezi zpěváky, pro které psal pak patří takové hvězdy jako Karel Gott, Dalibor Janda, Iveta Bartošová, Dara Rolins a další. Napsal hudbu také k desítkám televizních filmů. V roce 2015 ho prezident Miloš Zeman vyznamenal medailí Za zásluhy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz