Domácí

V Harrachově policie našla hotel se 70 lidmi, vedle jel lyžařský vlek

V Harrachově policie našla hotel se 70 lidmi, vedle jel lyžařský vlek

Policie v jednom z hotelů v Harrachově objevila zhruba 70 lidí, kteří v něm byli ubytovaní, navíc v blízkosti hotelu byl v provozu i přes vládní zákaz lyžařský vlek. Všichni hoteloví hosté teď budou muset ve správním řízení doložit potvrzení o služební cestě od svých zaměstnavatelů.

V sobotu v odpoledních hodinách přijala policie oznámení od místních občanů, že v jednom z harrachovských hotelů jsou ubytovaní lidé. Navíc v blízkosti lidé jezdí také na vleku, který by podle vládních opatření neměl být v provozu. "Policisté přijali od občanů oznámení a jeli věc na místo prověřit, kde zjistili, že vlek je v provozu,“ řekla mluvčí Policie ČR Vladimíra Šrýtrová.

Související obsah

"V hotelu bylo ubytováno okolo 70 osob, všichni údajně na služební cestě. Policie si vyžádala doklady nutné k posouzení legálnosti ubytování všech hostů," řekla Šrýtrová. Oba prohřešky se budou prověřovat ve správním řízení. Co se týče všech hostů v hotelu, tak těm už nebude stačit pouze čestné prohlášení o služební cestě, ale bude nutné doložit potvrzení od zaměstnavatele.

Policisté byli na místě opakovaně i v neděli. To tam ale už nedocházelo k žádnému porušování vládních opatření

Na nesestříhané záběry z napadení štábu TV Nova, se podívejte v následujícím videu: 

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Krátká zpráva

Američané se omluvili za chybný útok v Kábulu, dron zabil sedm dětí

Americké ministerstvo obrany přiznalo, že srpnový útok rakety vypálené z dronu na auto u kábulského letiště byl chybou. Zahynulo při něm deset civilistů včetně sedmi dětí. Žádná z obětí nepatřila k Islámskému státu, který se přihlásil k smrtícímu atentátu u letiště o několik dní dříve, a ve voze nebyly žádné výbušniny. Oficiální verze dosud tvrdila opak.

Píše se na Deník.cz