Domácí

Husák zůstává šéfem krajské policie. Odvolání z funkce si stále nepřevzal

Husák zůstává šéfem krajské policie. Odvolání z funkce si stále nepřevzal
Zdroj: Profimedia

Vladislav Husák stále zůstává šéfem krajské liberecké policie. Kvůli hospitalizaci si totiž zatím nepřevzal od policejního prezidenta Jana Švejdara rozhodnutí o odvolání z funkce. Švejdar Husáka odvolal k 1. únoru.

"Vzhledem k tomu, že Vladislav Husák dosud nepřevzal rozhodnutí o odvolání z funkce krajského ředitele, pravděpodobně z důvodu současné pracovní neschopnosti a jeho převedení na jiné služební místo není proveditelné, formálně zůstává ředitelem liberecké policie,“ informovala mluvčí policejního prezidenta Kateřina Rendlová.

Policejní prezident Jan Švejdar odvolal Vladislava Husáka z funkce ředitele liberecké krajské policie k 1. únoru. Důvodem byla jeho účast na oslavě narozenin bývalého poslance Petra Bendy v Teplicích na konci ledna. Party se totiž uskutečnila i přes zavedená protiepidemická opatření.

Související obsah

Sám Husák poté v krátkém prohlášení uvedl, že rezignaci Švejdarovi sám nabídl. "Tyto kroky jsem zvolil především proto, aby nebyla poškozena dobrá pověst policejního sboru a naše dlouhodobá a úspěšná práce v našem kraji. Věřím, že celá personální situace bude vyřešena co nejdříve,“ nechal se slyšet Husák. Více se dozvíte v tomto článku na TN.cz.

Přesto je Husák stále v čele krajské policie. Na konci ledna musel být totiž náhle hospitalizován kvůli údajnému vyčerpávání a celkové únavě. Kvůli tomu si rozhodnutí o odvolání z funkce dosud nepřevzal.

Související obsah

Policejní prezident krátce po Husákově hospitalizaci uvedl, že je ve stabilizovaném stavu. Jak je na tom Husák teď, není jasné. "Pan Husák s policejním prezidentem standardně komunikuje, kdy bude schopen rozhodnutí převzít mu však nesdělil,“ uzavřela Rendlová.

Party v teplickém hotelu stála místo policejního ředitele Husáka. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz