Krimi

Řidič chtěl v autě zabít sebe i spolujezdce. Hrozí mu až dvacet let vězení

Radikálním způsobem chtěl svůj život ukončit podle policistů třiadvacetiletý mladík. Sebevraždu chtěl spáchat nárazem do protijedoucího náklaďáku na Vysočině. Jeho spolujezdci se však podařilo volant strhnout a tragédii zabránit. Řidiče nyní kriminalisté obvinili z pokusu o vraždu. Hrozí mu až dvacet let ve vězení.

Policejní hlídku v Třebíči zaměstnal 25. ledna řidič, který krátce po půlnoci odmítl policistům zastavit a podrobit se kontrole. Okamžitě začal ujíždět. "Za obcí Krahulčí směrem na Mrákotín ale nezvládl řízení, vyjel do protisměru a skončil v příkopu, kde narazil do kamenného podstavce,“ popsala situace policejní mluvčí Dana Čírtková.

Související obsah

Dechová zkouška i test na drogy byly negativní. Policisté ale zjistili, že muž nemá řidičský průkaz a auto, se kterým se proháněl, patří jeho matce.

"Policisté zjistili že před obcí Želetava se řidič pokusil ve vysoké rychlosti úmyslně najet do jízdní dráhy protijedoucímu náklaďáku, a to i přesto, že v autě s ním cestovatel patnáctiletý spolujezdec,“ doplnila Čírtková.

Související obsah

Právě ten zabránil na poslední chvíli podle policistů srážce tím, že strhl volant. "Muž chtěl spáchat sebevraždu tím, že se s autem snažil ve vysoké rychlosti najet na protijedoucí náklaďák,“ informoval vedoucí odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina Pavel Kubiš.

Kriminalisté třiadvacetiletého mladíka teď obvinili z pokusu o vraždu. V případě prokázání viny mu hrozí až dvacet let ve vězení.

Loupež se zvrhla v pokus o vraždu. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Krátká zpráva

Američané se omluvili za chybný útok v Kábulu, dron zabil sedm dětí

Americké ministerstvo obrany přiznalo, že srpnový útok rakety vypálené z dronu na auto u kábulského letiště byl chybou. Zahynulo při něm deset civilistů včetně sedmi dětí. Žádná z obětí nepatřila k Islámskému státu, který se přihlásil k smrtícímu atentátu u letiště o několik dní dříve, a ve voze nebyly žádné výbušniny. Oficiální verze dosud tvrdila opak.

Píše se na Deník.cz