Zahraničí

Meghan se brání. Z rodného listu Archieho záhadně zmizelo její jméno

Meghan se brání. Z rodného listu Archieho záhadně zmizelo její jméno
Zdroj: Profimedia

Z rodného listu malého Archieho podle britských médií zmizelo jméno vévodkyně Meghan, v kolonce zůstal pouze její titul. Není ale jisté, kdo za to může. Podle některých zpráv za tím stojí zaměstnanci samotné Meghan, ta se však brání, že s ním nemá nic společného a že změnu provedl Buckinghamský palác.

V rodném listě Archieho, syna prince Harryho, zmizelo v kolonce matky jméno "Rachel Meghan" a zůstalo tam pouze "Její královská výsost vévodkyně ze Sussexu". Informoval o tom deník The Sun, který uvedl, že své křestní a prostřední jméno nechala tajně odstranit sama Meghan.

Ta se ale brání a tvrdí, že o odstranění svého skutečného jména rozhodně nepožádala. Z vyjádření jejího mluvčího vyplynulo, že změna proběhla už v roce 2019 a stojí za ní královská rodina.

"Změnu nadiktoval Buckinghamský palác, jak potvrzují dokumenty od vyšších úředníků paláce. Nebyl to požadavek Meghan, vévodkyně ze Sussexu, ani vévody ze Sussexu," uvedl pro deník The Independent.

Související obsah

Článek o tajné iniciativě Meghan označil za "britský bulvár" a podle vévodkyně by to bylo směšné, kdyby to nebylo urážlivé. Deník The Sun však přišel s další informací o tom, že Buckinghamský palác za změnou nestál. Odstranit jméno z rodného listu podle něj měli zaměstnanci Meghan a Harryho.

Informaci mu poskytl královský zdroj. "Rodný list změnila bývalá kancelář vévody a vévodkyně ze Sussexu, kterou měli, když byli aktivními členy královské rodiny," uvedl. Ke změně mělo dojít kvůli sjednocení s dalšími soukromými dokumenty.

V květnu 2020 oslavil Archie první narozeniny. Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Krátká zpráva

Babiš bude mít příští středu návštěvu, přijede za ním maďarský premiér

Předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) příští středu navštíví maďarský premiér Viktor Orbán. Babiš Orbána přijme v Kramářově vile, kde spolu projednají hospodářskou a průmyslovou spolupráci, obranu, migraci a dopady pandemie covidu-19. Oba premiéři se pak setkají i s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO), maďarským ministrem zahraničních věcí a obchodu Péterem Szijjártem a ministrem pro inovace a technologie Lászlem Palkovicsem. Hlavní náplní jejich setkání bude návštěva společnosti AERO Vochody AEROSPACE, která se zaměřuje na konstrukci a výrobu vojenských a civilních letadel.

Píše se na Deník.cz