Domácí

Za jízdy rozmlátí sklo, urvou zrcátko! Mladí Češi se tím chlubí na TikToku

Na sociální síti TikTok se objevilo video, na které se skupina mladých Čechů baví rozbíjením předního skla auta během jízdy. Spolujezdec zapřený o sedadlo do něho oběma nohama kope, dokud se téměř nevysype. Majitel firmy, na jejímž profilu video visí, je z toho nadšený.

Česká mládež má novou, velmi nebezpečnou zábavu. Partička ze Sokolovska se natočila na sociální TikTok během jízdy novou škodovkou, kterou se snažila zevnitř co nejvíc rozmlátit.

Spolujezdec se zapřel o sedadlo a oběma nohama kopal do předního skla, na kterém se vytvořila obří pavučina a téměř se vysypalo. "To je málo, to je málo! Furt vidíme," snažili se ho ostatní vyprovokovat k ještě většímu poškození okna.

Mezi pasažéry očividně panovala bujará nálada. "Nasaď si brejle, jsme v poušti, ať nám písek nepráší do očí!" řval mladý muž, jenž rozkopal přední sklo. Nakonec ulomil i zpětné zrcátko. Jízda takto poničeným vozem byla extrémně nebezpečná, což si nespíš uvědomoval i řidič: "Davide, já už nevidím dozadu!" Na to se mu však dostalo odpovědi, aby se dozadu nedíval, protože to nepotřebuje.

Související obsah

"Nejde tady jen o velké riziko pro všechny ve vozidle, ale i o zcela nevinné účastníky provozu, kteří se k té situaci připletou. Na videu je například vidět protijedoucí auto. Snadno mohlo dojít k přejetí do protisměru, pokud by spolujezdec strčil do řidiče, nebo ke střetu s pevnou překážkou. V těchto situacích jde reálně o život," okomentoval video pro TN.cz Tomáš Neřold, šéf oddělení bezpečnosti provozu ministerstva dopravy (BESIP). 

Chování skupinky hazardérů bylo v hrubém rozporu s pravidly silničního provozu. "Party, party, party. Česká komedie," stálo navíc v popisu příspěvku.

Zveřejnil ho profil střelnice a obchodu se zbraněmi včetně samopalů. Jeden z jeho majitelů o videu neměl ponětí a od události se distancoval, druhý byl nadšený. "Úplná bomba, ne? Je to dobrá reklama a funguje to. To bylo prostě sehraný, mimo běžný provoz," řekl TN.cz. Na záběrech ale auto jede po normální silnici, na které navíc minulo další vůz.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz