Domácí

Nepovedená lávka na Žďársku se musí reklamovat! Už zase

Novou lávku pro pěší ve Žďáru nad Sázavou, která tam je teprve od loňských letních prázdnin, musí město opět reklamovat. Stavební firma podle radnice už poněkolikáté neprovedla práce tak, jak měla.

Město přišlo na to, že stavební firma znovu zpackala opravu zábradlí. Tentokrát podle radnice nepoužila správné upevnění. "Díry zavařil, šrouby dal, kam se vešlo. Není to podle projektu, není to zpracované tak, jak to má být. Takže jsme to reklamovali," uvedl Matěj Papáček, mluvčí žďárské radnice.

Tohle ale nejsou rozhodne první problémy nové žďárské lávky pro pěší. Tenhle projekt za pět milionů korun se moc nepovedl. V létě se sotva po dokončení ukázalo, že dělníci namontovali na pěší lávku zábradlí naopak. Nedalo se tak pod ní prakticky projet.

Související obsah

Zábradlí sahalo až téměř k hladině řeky. Začalo se jí říkat žďárská gilotina. Aby člověk projel, tak si musel na lodi lehnout, aby se nepraštil do hlavy. Lávka pak při deštích fungovala jako bariéra a voda ohrožovala obyvatele v okolí.

"Když ta voda neprojde hladce, tak nás to tady zatápí," svěřila se v létě tamní obyvatelka, Jiřina Polednová. "V rámci těch nedodělků bude zábradlí namontováno tak, jak má být," uvedl tehdy mluvčí Papáček.

Související obsah

Pak se ale ještě ukázalo, že konstrukce lávky není odolná a musela se opravit. Aktuální nedodělky musí firma dát do pořádku do poloviny února. Žďárska radnice doufá, že už půjde o poslední reklamaci.
 

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Krátká zpráva

Zemřel Collin Powell, první Afroameričan v čele ministerstva zahraničí USA

Ve věku 84 zemřel Collin Powell. Byl americkým vojenským vůdcem, poradcem pro národní bezpečnost a v letech 2001 až 2005 ministrem zahraničí USA. Zároveň byl také prvním Afroameričanem v této pozici. Jeho smrt oznámila rodina na Facebooku, zemřel v důsledku komplikací způsobených covidem-19.

Píše se na Deník.cz