Domácí

Poslední rozloučení s Ladislavem Štaidlem: Janeček má pochybnosti!

Poslední rozloučení s Ladislavem Štaidlem: Janeček má pochybnosti!
Zdroj: Profimedia

Ladislav Štaidl naposledy vydechl ze soboty na neděli, podlehl těžkému průběhu covidu-19. Nad posledním rozloučením s legendou české pop music zatím visí otazníky. Pochybnosti má kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru i hudební boss František Janeček.

Nejvyšší stupeň ohrožení koronavirem v systému PES dopadá i na pohřby. Zatím není jisté, zda se s Ladislavem Štaidlem bude moct rozloučit i někdo jiný než nejbližší rodina.

"Já vůbec nevím, nemám žádné zprávy. Zejména v této době covidové, jaké chcete dělat rozloučení? Jsou přece limity na 15 lidí," řekl TN.cz hudební boss František Janeček.

Podle vládního webu, který se věnuje platným nařízením, se navíc smuteční hosté neobejdou bez roušky a musejí dodržovat všechna hygienická pravidla. "V rámci prevence dodržuje i při sezení odstupy," stojí na stránkách. 

Související obsah

Poslední sbohem tak Štaidlovi, který o víkendu podlehl covidu-19, dá nejspíš pouze nejužší rodinný kruh. Přestože se od sametové revoluce věnoval podnikání, v showbyznysu dosud platil za jedno z nejzvučnějších jmen. Kolegů a známých, kteří by mu chtěli naposledy poklonit, jsou zástupy.

Pokud by se vláda rozhodla přísná pravidla pro pohřby v dohledné době zmírnit, rozloučení se Štaidlem by se nejspíš konalo v krematoriu v pražských Strašnicích. Právě tam se pohřby slavných osobností odehrávají nejčastěji.

Pouze v úzkém rodinném kruhu proběhne i pohřeb herečky Hany Maciuchové, která zemřela minulý týden v Olomouci.

Ladislav Štaidl se vepsal do dějin hudby mnoha nesmrtelnými hity:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz