Domácí

Případ mrtvého Tadeáška z Mělnicka: Policie obvinila matku a jejího přítele

Za usmrcení z nedbalosti a šíření poplašné zprávy stíhají policisté matku mrtvého kojence a jejího přítele. Případ, který otřásl celým Českem, se stal loni v Hoříně na Mělnicku.

"Na základě zjištěných skutečností, závěrů znaleckých posudků z různých oborů, policejní komisař sdělil obvinění matce dítěte a jejímu příteli z přečinu usmrcení z nedbalosti a šíření poplašné zprávy spáchaného ve spolupachatelství," sdělila policejní mluvčí Markéta Johnová.


Obviněnému muži hrozí trest až tři roky za mřížemi a matka dítěte si může ve vězení odsedět od jednoho do šesti let. Případ se stal v květnu loňského roku - žena tehdy policistům oznámila, že ji někdo ukradl kočárek s dítětem, když se opalovala v parku. Policisté okamžitě vyhlásili pátrání. O den později našli mrtvého Tadeáška na dně Labe nedaleko od místa, kde se ztratil.

Související obsah


Matka posléze změnila výpověď a přiznala, že miminko sama hodila do řeky, protože nevěděla, co s ním. Chlapec měl umřít už několik dní předtím, než bylo vyhlášené pátrání, pravděpodobně na syndrom náhlého úmrtí kojenců.    

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz