Domácí

Muž udává lidi bez roušek každý den! Policii poslal už více než 300 e-mailů

Více než 300 e-mailů přišlo za poslední měsíc pardubické městské policii od člověka, který upozorňuje na nenošení roušek ve městě. Jenže strážníky, ale i radnici tím zatěžuje. Jeho informace jsou totiž nepřesné a několik dní staré.

V průměru deset dopisů v elektronické podobě denně dorazí strážníkům do schránky. Jejich obsah je stále stejný. Muž tvrdí, že vidí lidi, kteří porušují vládní nařízení. Nejvíce mu vadí, že lidé nemají ochranu obličeje.

Píše třeba, že potkal proti sobě dvě osoby bez roušek. Jindy se strážníkům svěřuje se setkáním se skupinkou maminek s kočárky, které do něj prý málem vrazily. Ty samé zprávy chodí i pardubickému magistrátu. Muž v nich žádá, aby městský rozhlas více apeloval na lidi, aby dodržovali protiepidemická opatření.

Související obsah

Strážníci tyto e-maily poctivě čtou a muži už několikrát odpovídali, že se nemohou jeho oznámeními zabývat. Oznamovatel totiž popisuje i děj, který se stal před několika dny a přesně ani neví, jak lidé vypadali.

Strážníci tvrdí, že oznámení e-mailovou formou nepřijímají. Při volání na tísňovou linku operační důstojník vyhodnocuje, zda hlídku na místo poslat. Musí jít ale o závažné věci.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz