Naše Česko

Čápi kradou spodní prádlo! V jejich hnízdech se válí i podprsenky

Kontrola čapího hnízda v Chomutovském zooparku přinesla velmi nečekaný objev. Ornitologové zjistili, že čápi kradou stejně jako straky. V hnízdě našli spodní prádlo, plavky nebo třeba rukavice. Pro mláďata ale mohou být takové věci nebezpečné.

Podle ornitologů si prý čápi čas od času vypůjčí nějaký lidský předmět. A pokud je to zapomenuté oblečení, jde o tu nejméně nebezpečnou věc v hnízdě. Občas tam totiž ochranáři najdou i vlasce nebo dráty, ty by pak mohly čápy a jejich mláďata ohrožovat na životě.

Hnízda proto čas od času prohlédnou a občas je dost překvapí, co tam najdou. V Chomutově našli dámské kalhotky a podprsenku, čápi si je nejspíš přivlastnili u nedalekého rybníka, kam z hnízda v zooparku často létají.

Související obsah

Hnízdo si pak takovými věcmi vystelou. Pro mláďata pak ale můžou být ukradené svršky nebezpečné, může se jim do nich zaplést noha a neštěstí je na světě.

Čápi jsou přitom zvlášť chráněný druh, odborníci mohli do hnízda nahlédnout, protože čápi odletěli na zimu do teplejších krajin a zpátky se vrátí zase na jaře. V Česku je zmapováno bezmála 1500 hnízd. Poslové jara se obvykle začínají vracet na začátku března.

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz