Zahraničí

Nekonečný déšť, rozvodněné řeky a sníh: Evropu trápí rozmary počasí

Evropu trápí počasí. Zatímco Francie a Německo se potýkají s rozvodněnými řekami, Dánsko zasypal sníh a způsobil problémy hlavně v dopravě. Na sever Evropy se přitom podle předpovědi žene další silné sněžení.

Francie už několik dní bojuje s povodněmi, které způsobil vydatný déšť. V centru Paříže se řeka Seina vylila z břehů a zatopila postranní ulice. Průchod pro pěší je zakázaný.


Podobná situace panuje také v Německu. V Kolíně nad Rýnem se hladina řeky zvedla až k 8 metrům. Místní úřady zastavily lodní provoz. Pod vodou jsou také ulice v Düsseldorfu. Aktuální situaci způsobily silný déšť a obleva. Záchranáři varují bruslaře před nebezpečím.

V pohotovosti je také španělská provincie Galície. Meteorologové vydali varování před lijáky, vichřicí a silnou bouří, která se vytvořila nad Atlantikem. Kvůli rozvodněné řece Verdugo musely být uzavřené silnice. Vydatné srážky, které oblast poslední dny zasáhly, se silně projevují i na vodopádu Ezáro. Místní takový průtok nepamatují.

Související obsah


"Pršelo přes 7 hodin. Většina řek se tady vylila z koryt. Voda zatopila i auta, které tu byly zaparkované," shodli se místní obyvatelé. 


Dánsko zase bojuje s přívaly sněhu. Největší problémy způsobil zejména v dopravě. Extrémně silné sněžení a mrazy mají přitom podle předpovědi zasáhnout o víkendu celou Skandinávii. Teploty by měly spadnou až k mínus 20 stupňům.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Lidi v karanténě odvolí ve středu 6. října

Prezident Miloš Zeman vyhlásil termíny hlasování pro lidi v karanténě. Volit do Poslanecké sněmovny budou 6. října. V pobytových zařízeních, mezi které se řadí například domovy důchodců, se bude volit ve čtvrtek 7. října. Rozhodnutí spolupodepsal předseda vlády Andrej Babiš.

Píše se na Deník.cz