Počasí

V Česku se zvedají hladiny řek. Voda zaplavila silnice i cyklostezky

V některých částech země stoupají od pátečního rána hladiny řek. Důvodem je především tající sníh. V Děčíně Labe zaplavilo silnici. Pro většinu toků platí 2. stupeň povodňové aktivity.

V Česku platí výstraha před možným nebezpečím povodní. Některé oblasti už od pátečního rána hlásí zvedání hladin řek. V Děčíně už Labe zaplavilo silnici, vylití vody z koryta tam hrozí až do neděle.

"Kvůli hrozbě zaplavení silnice do Dolního Žlebu a jejímu uzavření město již včera přemístilo do této části dobrovolné hasiče. Podle současné prognózy by Labe v Děčíně mělo kulminovat na 500 cm během neděle. Záleží ale hlavně na počasí, srážkách a tání sněhu,“ uvádí vedení města na svém facebooku.

Děčín své obyvatele před povodněmi ochrání, za včas postavili zátarasy:

Související obsah

Hladina Labe se zvedá i v Ústí nad Labem, od pátečního rána kulminuje také Tichá Orlice. V Týništi nad Orlicí řeka zaplavila cyklostezky. Na obou tocích platí 2. stupeň povodňové aktivity. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal zároveň výstrahu před 3. povodňovém stupněm pro Karlovarský kraj. 

VÝSTRAHA PŘED POVODNĚMI:

Výstraha pro 2. stupeň povodňové aktivity aktuálně platí pro kraje Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský, Ústecký, Liberecký, Královéhradecký, Pardubický, Jihomoravský, Olomoucký a Kraj Vysočina.

Výstraha před silným deštěm platí až do neděle. Podropnosti si poslechněte v reportáži:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz